Problemy w związku – czy to już koniec?

problemy w zwiazku

Nie ma związków idealnych. W każdym związku, czy to trwającym kilka miesięcy, czy lat bardzo często pojawiają się problemy i nieporozumienia. Jednak niektóre z nich stają się tak duże, że ich pokonanie wydaje się niemożliwe. W takich chwilach pojawiać się może pytanie, czy warto walczyć, czy to już koniec? Warto wiedzieć, że w wielu przypadkach da się naprawić trudną sytuację. Wystarczy wiedzieć jak się do tego zabrać. Chcesz się przekonać, czy jest o co walczyć? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Jakie są przyczyny problemów w związku?

Istnieje wiele przyczyn problemów w związkach. Najczęściej pojawiają się po przejściu przez zauroczenie. Przez pewien czas przebywanie z osobą, w której jest się zakochanym to czysta przyjemność. Jednak w pewnym momencie różowe okulary spadają i wtedy widać wyraźniej jakie wady i zalety ma dana osoba. To właściwie chwila być albo nie być dla każdego związku. Jeśli po tym czasie wady będą akceptowane i staną się jedną z cech, które da się znieść u partnera, można stworzyć mocniejszy związek. Jednak to nie oznacza, że na tym kończą się trudności. Pojawić się może jeszcze wiele innych problemów, które powstawać mogą przez natłok obowiązków, złe porozumienie, brak czasu dla siebie lub zupełnie inne patrzenie na wiele spraw życiowych.

Czy warto walczyć o związek, a jeśli tak to w jaki sposób?

Jeśli związek jest mocny i został stworzony na podstawie prawdziwego uczucia to można z łatwością pokonać wszystkie trudności. W takich wypadkach naprawdę warto walczyć, ponieważ związek, który przetrwa naprawdę ciężkie chwile staje się jeszcze silniejszy. Warto wraz z partnerem przeanalizować za i przeciw zostania razem, a następnie ustalić plan, jak poradzić sobie z problemem. Nie można zamiatać go pod dywan i udawać, że nie istnieje, ponieważ z czasem z pewnością powróci i domagać się będzie rozwiązania.

Kiedy lepiej zrezygnować i zacząć wszystko od nowa?

Niestety istnieją sytuację, w których zdecydowanie lepiej zrezygnować. Jeśli jeden problem stale nawraca, a para nie jest w stanie sobie z nim poradzić, przez co od dłuższego czasu stoi w miejscu czas najwyższy rozwiązać sytuację.

Niestety trzymanie się kogoś na siłę nie prowadzi do niczego dobrego, a czasem nawracanie tych samych trudności sprawić może, że partnerzy, który wcześniej żywili do siebie mocne uczucie teraz nie mogą na siebie patrzeć.

Dodaj komentarz