3 sprawdzone sposoby na to, aby szybko chudnąć bez efektu jo-jo

dieta

Chcąc być zdrowym oraz dysponować przede wszystkim odpowiednią sylwetką, warto podjąć działania, które sprawią, że z końcowego efektu będziemy po prostu zadowoleni. Codzienna aktywność fizyczna, dobrze dobrana dieta, rezygnacja z nałogów sprawią, że będziemy czuć się o wiele bardziej komfortowo, również nasz organizm nam podziękuje – w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Warto wiedzieć, że nasz organizm bardzo dobrze radzi sobie z wszelkiego rodzaju wysiłkiem fizycznym, wręcz uwielbia go. Dzięki codziennej aktywności fizycznej nie tylko utrzymamy prawidłową wagę, ale również kondycję na odpowiednim poziomie. Prawidłowo dobrane ćwiczenia w połączeniu z dietą, brakiem nałogów, ograniczeniem słodyczy, a także pracy siedzącej sprawią, że już po stosunkowo krótkim czasie będziemy mogli liczyć na świetny komfort psychiczny oraz fizyczny.

Chcąc mieć piękną sylwetkę, odpowiednią wagę, piękną cerę, czuć się komfortowo musimy podjąć wysiłek. Bardzo dobrym rozwiązaniem na to, aby schudnąć, ale jednocześnie nie obawiać się efektu jo-jo jest konsultacja z doświadczonym specjalistą, jakim jest dietetyk.

Konsultacja z dietetykiem

Większości z nas wydawać się może, że współpraca z dietetykiem opiera się tylko i wyłącznie na zaleceniu spożywania dużej ilości warzyw oraz owoców, produktów lekkostrawnych oraz odstawieniu produktów smażonych. Prawda jest jednak zupełnie inna. Konsultacja z dietetykiem obejmuje szeroko zakrojony wywiad, podczas którego badane są nasze nawyki żywieniowe. Dietetyk bierze pod uwagę nasz wiek, pracę, styl życia, słabości, przebyte choroby lub dolegliwości, na które aktualnie cierpimy. Dieta musi być dopasowana w taki sposób, aby zapewnić wszystko, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Inna dieta będzie przeznaczona dla kobiety pracującej w biurze, inna dla osoby zawodowo uprawiającej sport, jeszcze inna dla mężczyzny pracującego fizycznie. Kompleksową pomoc otrzymamy w poradni dietetycznej https://fizjo-clinica.pl/

Zobacz także: https://swiatkobiet.net.pl/jak-szybko-schudnac-przed-wakacjami/

Dodatki do diety

To, co jemy jest oczywiście niezwykle ważne, ale również powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką mamy aktywności fizyczną. To właśnie regularne bieganie, pływanie, ćwiczenia fitness, jazda na rowerze pomagają spalać zbędne kalorie. Warto pomyśleć o chociażby domowej siłowni, która jest coraz bardziej popularna. Łącząc aktywność fizyczną z dietą i brakiem nałogów, na pewno osiągniemy odpowiedni efekt.

Dodaj komentarz