MAŁE ZMIANY, OGROMNA SATYSFAKCJA

MAŁE ZMIANY, OGROMNA SATYSFAKCJA

Jak rozpocząć pozytywne zmiany w swoim życiu? Małymi krokami i konsekwentnym działaniem. Nabycie odpowiednich umiejętności pozytywnie wpływa na jakość codziennego funkcjonowania. W zbliżeniu się do upragnionych celów pomaga m.in. systematyczność, planowanie oraz akceptacja własnej osoby. 

MAŁYMI KROKAMI DO CELU

Udając się w każdą podróż, również tę ku osiągnięciu szczęścia, koniecznie musimy pamiętać o obraniu odpowiedniego kierunku. Realizacja wytypowanych zadań i życiowych misji wymaga ustalenia poszczególnych priorytetów i ilości czasu, którego potrzebujemy na ich wykonanie. Wyzwaniem jest uświadomienie sobie, że osiąganie celów odbywa się w systemie ratalnym, tzn. małymi krokami, najlepiej po jednym zadaniu codziennie. Wytrwałe zbliżanie się do nich każdego dnia przynosi radość i ogromną satysfakcję. Wraz z upływem czasu staje się naturalnym nawykiem. O czym należy jeszcze pamiętać w metodzie „małych kroków”? Dokonując wielkich rzeczy stopniowo, zawsze dawaj z siebie 100%. Cokolwiek wykonujesz – czy odpoczywasz, czy pracujesz, angażuj się w to całym sobą. Poświęcenie uwagi nie zajmuje dodatkowego czasu, a sprzyja uzyskaniu lepszych efektów naszej pracy.

ZARZĄDZAJ SWOIM CZASEM

Systematyczna, codzienna realizacja obranych celów możliwa jest dzięki umiejętności, jaką jest szczegółowe planowanie swojego czasu. Jakie korzyści daje ta kompetencja? Zapewnia komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa i swobody. Potwierdza, że mamy wpływ na upływający czas. Warto uporządkować miejsce pracy czy ubrania w szafie, by przekonać się, jaka moc tkwi w harmonii najbliższego otoczenia. To pierwszy krok ku zorganizowaniu codziennego funkcjonowania. Ludzie sukcesu twierdzą, że kalendarz i plan porządkują życie.

– Rozpisanie poszczególnych zadań na wszystkie dni w danym tygodniu pozwala układać kroki, zakotwiczać marzenia i cele w odpowiednim miejscu i czasie. W ułożonym harmonogramie możliwe jest dostrzeżenie możliwości , których nie można zobaczyć w chaosie. Porządek to potrzeba psychiczna dająca poczucie wewnętrznego uspokojenia, zapewniająca lepsze samopoczucie oraz dodająca potrzebnej energii. Kluczem sukcesu jest uporządkowanie własnego otoczenia, a później przystąpienie do planowania swojego czasu, tak by znalazło się tam miejsce na pracę, relaks i odpoczynek – mówi Łukasz Cybulski, trener personalny, autor książki „13 prawd szczęśliwego życia”.

ENERGIA, KTÓRA WRACA

Organizowanie czasu i odhaczanie kolejnych zadań to jedne z najważniejszych umiejętności przy szukaniu drogi do szczęścia. Podstawą wszelkich wyzwań, jakie obierzemy, jest szacunek i miłość do własnej osoby. Nasze wnętrze odzwierciedla otaczający świat. Dobro, jakie zgromadziliśmy w sobie, możemy wykorzystać przy realizacji życiowych celów pod warunkiem, że oddajemy je szczerze i naturalnie. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy akceptujemy siebie pod każdym względem.

Listę kompetencji, których osiągnięcie pozwoli być szczęśliwszym oraz skutecznie poprowadzi do osiągnięcia wybranych celów, w szerszym kontekście przedstawia książka „13 prawd szczęśliwego życia”, której autorem jest Łukasz Cybulski. O tym, jak odnieść sukces w życiu zawodowym i czerpać więcej z życia, dowiemy się również, oglądając jego program 13:13, emitowany o godz. 13:13, codziennie od poniedziałku do piątku na kanale You Tube. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 13 marca.

Dodaj komentarz