Jak wybrać uchwyty meblowe?

galki meblowe w lazience
Posted In Dom

Uchwyty meblowe mogą z powodzeniem odmienić charakter każdego mebla. Na uznanie zasługują wersje designerskie, które są chętnie wybierane w domach. To jedne z tych elementów, które odgrywają istotną rolę w trakcie projektowania wystroju wnętrza. Niepozorne gałki zapewniają funkcjonalność i świetnie wyglądają w połączeniu z meblami. Jak dobrać uchwyty do szafek? Jakie rozwiązania znajdziemy na rynku? O czym warto pamiętać

Uchwyty meblowe

Jak wybrać idealne uchwyty meblowe? Powinniśmy postawić na taki design gałek, który będzie współgrał z całym otoczeniem. Jedne produkty sprawdzą się w klasycznej łazience, a inne w nowoczesnej kuchni. Nieodpowiednie dobranie może zaburzyć koncepcję wnętrza, dlatego ten proces trzeba dokładnie przemyśleć. Nie  bez znaczenia jest funkcjonalność uchwytów. Do wyboru mamy wiele propozycji od znanych producentów.

Rodzaje uchwytów meblowych

Designerskie uchwyty meblowe przyjmują wiele wersji. Jeśli chcemy podkreślić charakter otoczenia za pomocą tych dodatków, nie bójmy się stawiać na nowoczesne gałki meblowe. Wśród najpopularniejszych produktów znaleźć można:

  • Uchwyty krawędziowe – to rozwiązanie praktyczne, które ciekawie się prezentuje. Są montowane na krawędziach szafek i szuflad. Uchwyty krawędziowe sprawdzają się we wnętrzach skandynawskich i industrialnych.
  • Relingowe uchwyty – są najczęściej spotykane w polskich domach. Odznaczają się łatwą konstrukcją i uniwersalnymi wzorami. Dzięki temu pasują praktycznie do każdego pomieszczenia. Powinniśmy mieć na uwadze dobranie uchwytów do mebli, zgodnie z kolorami i wzorami mebla. Uchwyty relingowe są świetnym dodatkiem do szuflad w dziecięcym pokoju lub kuchni.
  • Gałki klasyczne – mają różne formy, są bardziej lub mniej ozdobne. Mogą być wyprodukowane z metalu, drewna lub tworzyw sztucznych. Oferta jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyczne formy gałek pasują do każdego otoczenia. Zaletą jest też łatwość montażu.

Nie zapominajmy o ceramicznych gałkach w stylu retro. Nadają się jako dodatek do nowych mebli i mogą stać się ważnych akcentem w naszych szafkach.

Designerskie uchwyty meblowe

Z  pewnością nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Tutaj dobierzemy inne uchwyty, niż w pomieszczeniu klasycznym lub boho. Pozornie może nam się wydawać, że uchwyty meblowe nie mają większego znaczenia w naszym domu. To poważny błąd, gdyż te dodatki są niczym wisienka na torcie. Podkreślają charakter otoczenia, świetnie się prezentując. Ciekawym rozwiązaniem są designerskie uchwyty meblowe doskonałej jakości.

Jakie uchwyty posłużą nam we wnętrzu glamour? Pomieszczenia tego typu wymagają dobrania mebli z eleganckimi uchwytami. Dobrą opcją są warianty relingowe lub oryginalne gałki. Sprawdzają się przykładowo produkty złote, srebrne lub z kryształkami. Jeśli gronty są zdobne, uchwyty szafek pozwalają nieco złagodzić ostateczne efekty. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko zaaranżowania kiczowatego wnętrza.

Zakup uchwytów wymaga dobrania materiałów wysokiej jakości. Mają nam służyć przez wiele lat w domu, dlatego muszą bazować na wytrzymałości. Każdy odbiorca może zachować klasę i elegancję w ulubionym wnętrzu. Wysoka jakość wpływa na trwałość mebli i dodatków. Ponadczasowe aranżacje przyciągają uwagę i podkreślają cały wystrój wnętrza. Designerskie uchwyty zastosujemy w pokoju nowoczesnym, glamour, minimalistycznym lub industrialnym. Na rynku znajdziemy setki propozycji, które powinny spełnić nasze oczekiwania. Funkcjonalny i ozdobny uchwyt odmieni każdy, nawet zwyczajny z pozoru mebel.

 

Dodaj komentarz