Kredki do szkoły – 3 rzeczy, które warto wiedzieć

jakie kredki do szkoly wybrac

Kredki ołówkowe do szkoły to standardowe wyposażenie pierwszoklasisty. Dzieci mają z nimi styczność już w najmłodszych latach. Kolorowanie malowanek wpływa na rozwój dziecka. To także doskonała zabawa. W pierwszych tygodniach rysowanie może sprawiać dzieciom duże trudności. Wraz z czasem nabierają one wprawy. Kredki świecowe lub bambino możemy wówczas wymienić na ołówkowe. Przyjrzyjmy się, co warto wiedzieć o kredkach?

Rodzaje kredek – ołówkowe, świecowe oraz bambino

Kredki powinny być odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci idealnie nadają się kredki świecowe. Często mają one większą objętość i są znacznie krótsze, niż kredki ołówkowe. Dziecku łatwiej je trzymać. Są one również bezpieczniejsze dla małego szkraba. Miękkie kredki świecowe ułatwiają maluchowi malowanie. Dziecko nie musi nimi mocno przyciskać. Nie są one tak precyzyjne, jak kredki ołówkowe.

Gdy dziecko nabędzie wprawy w malowaniu kredkami świecowymi, kolejnym etapem może być malowanie kredkami bambino. Są one nieco twardsze od kredek świecowych. Trzeba nimi mocniej przyciskać do kartki papieru. Malowanie kredkami bambino wymaga większej staranności. Dla dzieci w wieku szkolnym kredki ołówkowe to standard. Dziecko może kolorować nimi bardzo precyzyjnie. Służą one również do rysowania szlaczków w zeszycie. To doskonały wstęp do nauki pisania.

Co kupić na kredki do szkoły?

Kredki świecowe, bambino oraz ołówkowe bardzo łatwo się łamią. Powinniśmy nauczyć maluchy, aby nimi nie rzucały. Rysik kredek ołówkowych jest bardzo wrażliwy na uderzenia. Może się połamać w drodze do szkoły. Warto wyposażyć dziecko w specjalny piórnik na kredki. Na pióro oraz długopisy sprawdzi się piórnik tuba. Wszystkie przybory do pisania znajdują się w nim luzem. Nie jest to idealny piórnik do szkoły na kredki ołówkowe. Lepiej sprawdzi się duży piórnik dla dziecka dwu- lub trzykomorowy. W takim piórniku każda kredka, długopis oraz flamaster są przytwierdzone specjalną gumeczką. Zapobiega to łamaniu się kredek.

Zalety kolorowania kredkami

Kredki to standardowe wyposażenie przedszkolaka oraz ucznia w pierwszych latach edukacji. Są one używane przez maluchy, zanim jeszcze dziecko pójdzie do szkoły. Jakie zalety ma malowanie kredkami? Kolorowanie wpływa na rozwój dziecka w następujący sposób:

  • rozwija wyobraźnię;

  • poprawia zdolności manualne dziecka;

  • wpływa pozytywnie na koordynację oko-ręka;

  • uczy używać odpowiednich kolorów;

  • uczy cierpliwości;

  • wpływa na poczucie wartości dziecka widzącego postępy w nauce malowania.

To także doskonała zabawa dla małych szkrabów. Dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy wyposażyć dzieci w kredki oraz kolorowanki do malowania.

Dodaj komentarz