Modna kuchnia 2022 – kuchnia w stylu vintage!

kuchnia
Posted In Dom

Styl vintage zajmuje bardzo ważne miejsce w najnowszych wnętrzarskich trendach 2022. Można z powodzeniem określić go mianem takiego, który jeszcze na długo w nich pozostanie. Po wielu latach nieobecności wraca ze zdwojoną siłą. Ma ogromny potencjał aranżacyjny i wcale nie musi oznaczać, że kuchnia stanie się ,,babcina”. Odpowiednio zestawiony z nowoczesnymi dekorami udowodni, że nie bez powodu jest znów doceniany zarówno przez projektantów wnętrz, jak i światowej sławy amatorów dobrego designu, którzy dyktują warunki w światowych trendach wnętrzarskich.

Kuchnia w stylu vintage – na jaką kolorystykę postawić?

Wśród kolorów dominujących w kuchni w stylu vintage należy wyróżnić przede wszystkim biel. Jest ona ponadczasowa i niewiele wskazuje na to, że miłość do niej minie wśród osób, które cenią sobie klasykę, elegancję oraz szyk. Stawiając na nią udowadniamy, że klasyka zawsze się obroni, jak również to, że mamy do czynienia z barwą, którą śmiało można łączyć z różnej maści dekorami oraz deseniami czy też fakturami.

Kolejna ważna kwestia to także stawianie na beże. To równie ciekawe kolory obok których nie można przechodzić obojętnie. Doskonale sprawdzają się w towarzystwie dekorów, które można utrzymać w pastelowych barwach. Można także śmiało stawiać na tonacje, które nie będą aż tak zbliżone, czyli różnej maści czernie czy też granaty. A może cegła do tego? W stylu vintage będzie i jest jak najbardziej pożądana. Stawiając na nią mamy pewność, że dekoracje nabiorą animuszu i nie będzie można przejść obok nich obojętnie.

Jak urządzić kuchnię w stylu vintage? Postaw na stylowe meble

Meble w stylu vintage mają przede wszystkim obłe kształty. Pełno w nich drewna, w końcu to ten materiał dominuje w stylu retro. Jeśli chodzi o fronty, to można z powodzeniem powiedzieć, że nie do końca muszą być ugrzecznione, czyli utrzymane w delikatnych tonach. Można je nieco ożywić i nadać im animuszu wprowadzając do pomieszczenia odrobinę nonszalancji. To wszystko w wydaniu doskonale przywodzącym styl minionej epoki w towarzystwie nowoczesnych dekorów.

Styl vintage jak widać nadal jest bardzo modny. Można z powodzeniem powiedzieć, że z jego pomocą stworzymy przestrzeń w której będzie chciało się przebywać. Nic dziwnego, że będzie można powiedzieć, że naprawdę doskonale warto doświadczyć dzięki nim kuchnia nabierze wyrazu.

Dodaj komentarz