Higiena i bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Higiena i bezpieczeństwo w każdej sytuacji
Posted In Dom

Znajomość zasad higieny to jedno. Drugie to rozwiązania, które mogą wspierać użytkowników w dążeniu do zachowania czystości podczas korzystania z łazienki. Dlatego już na etapie urządzania tego pomieszczenia kwestie higieny warto potraktować priorytetowo. Wybierając odpowiednie elementy wyposażenia, na przykład antybakteryjne przyciski spłukujące, możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników.

Srebro na wagę złota

Skutecznym orężem w walce z bakteriami są aktywne jony srebra, które odpowiadają za hamowanie rozwoju drobnoustrojów. Ich wyjątkowe, antyseptyczne właściwości znane są ludzkości już od starożytności. Likwidują one bowiem ponad 99% bakterii, grzybów, wirusów i pleśni. Walory te doceniają także producenci rozwiązań sanitarnych. W ofercie firmy TECE znajdziemy kilka modeli antybakteryjnych przycisków spłukujących, wśród nich minimalistyczny TECEnow, nowoczesny TECEloop czy klasyczny TECEambia. Dzięki nim użytkowanie toalety staje się bezpieczne nawet w sytuacji, gdy korzysta z niej wiele osób, w tym dzieci, które mają niższą odporność organizmu niż osoby dorosłe.

W przypadku przycisków TECE aktywne jony srebra wykorzystano już na etapie produkcji. Ich gęste rozmieszczenie w całej masie surowca skutecznie przyczynia się do ochrony przed bakteriami przez cały okres użytkowania. Dzięki temu przyciski spełniają najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Nie ma także potrzeby stosowania silnych środków dezynfekcyjnych.

Na straży higieny

Antybakteryjny przycisk TECEnow to jeden z ciekawszych przykładów tego, jak innowacja, wiedza i doświadczenie mogą sprzyjać higienie w łazience. Jest minimalistyczny, wyróżnia się klasycznym, ponadczasowym wzornictwem i płaską powierzchnią. Dużą zaletę stanowi możliwość montażu standardowego lub w wersji zlicowanej z płytką ścienną – w tym przypadku wymagane jest jednak zastosowania specjalnej ramki dystansowej oraz montażowej. TECEnow do WC opiera się na sprawdzonej technologii spłukiwania dwoma ilościami wody, może być uruchamiany z przodu lub od góry i jest kompatybilny ze wszystkimi spłuczkami TECE oraz płytką maskującą z koszem na kostkę czyszczącą. Antybakteryjny przycisk TECEnow występuje także w wersji do pisuaru.

Modele o antyseptycznych właściwościach znajdziemy także wśród serii TECEloop, która wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem i okrągłą formą elementów uruchamiających spłukiwanie. Możemy zdecydować się na modułowy przycisk w wersji ze szkła i dobrać do płytki „antybakteryjne” klawisze. Drugą opcją jest biały model w całości wykonany z tworzywa, do produkcji którego wykorzystano aktywne jony srebra. W przypadku wariantu ze szkła istnieje możliwość montażu zlicowanego w połączeniu z ramką montażową.

Trzecia seria przycisków z modelem antybakteryjnym to TECEambia. Poza właściwościami higienicznymi przycisk ten wyróżnia się eleganckim kształtem, niewielkim rozmiarem i przestrzenną formą. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa i spełnia najwyższe wymogi higieniczno-sanitarne. Ciche działanie podczas aktywacji zapewniają gumowe elementy. Przycisk może być uruchamiany z przodu lub od góry.

Dodaj komentarz