Sofy z barem. Luksus na wyciągnięcie ręki

Sofa z barem
Posted In Dom

Sofy i narożniki z barem, to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat i duży komfort dla amatorów mebli o nietypowych, współczesnych liniach, które jednocześnie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Posiadacze baru zamontowanego pomiędzy siedziskami z funkcją relaksu, poczują się na takim meblu, jak w scenografii do przygód Jamesa Bonda!

Luksus w zasięgu ręki

Każdy z nas chciałaby doświadczyć we własnym domu odrobiny luksusu. We wnętrzach najczęściej osiągamy go przy pomocy szlachetnych materiałów wykończeniowych, oryginalnego oświetlenia, sztuki, eleganckich linii mebli i wyrafinowanych detali. Właściwie dobrane, gwarantują estetykę w najlepszym wydaniu, odpowiadając na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających. Cieszy fakt, że tego rodzaju rozwiązania przenosimy coraz częściej do naszych domów. Choć do tej pory meble z barami mogliśmy oglądać głównie w stylowych rezydencjach, egzotycznych kurortach, czy apartamentach, teraz zadomowiły się na dobre w wielu polskich mieszkaniach.

Narożniki i sofy z barem okazują się być bardzo wygodnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób ceniących sobie komfort i funkcjonalność. Współczesne propozycje polskiego producenta Gala Collezione zaskakują różnorodnością kształtów, funkcji i wzornictwa. W zależności od kolekcji, poręczne barki mogą przybierać kształt trapezu lub prostokąta. Różnią się także miejscem, w którym można je zamontować. Bary środkowe zaprojektowano tak, by umieścić je pomiędzy siedziskami, natomiast bary zewnętrzne, otapicerowane tkaniną meblową z jednej strony, stanowią zakończenie mebla. Dzięki temu zyskujemy pewność, że mebel który skonfigurujemy, będzie idealnie dopasowany do naszych wymagań i przestrzeni, którą dysponujemy.

Podręczne schowki

We wnętrzu schowka, który znajduje się w barze naszego narożnika czy sofy, możemy przechowywać wszystko, co lubimy mieć pod ręką – książkę, ładowarkę do telefonu, okulary, piloty do telewizora czy sprzętu stereo. Ze względu na drewniany (najczęściej) blat, bar będzie pełnić także funkcję niewielkiego stolika, na którym postawimy popołudniową przekąskę i herbatę podczas oglądania telewizji. Warto wspomnieć, że tego rodzaju rozwiązania nadają meblowi bardzo oryginalnego i nowoczesnego wyglądu. Bar skośny przełamuje typową linię mebla, tworząc ciekawą przestrzeń do aranżacji salonu. Również w kwestii dostępu do schowka ukrytego w barze, Gala Collezione przygotowała co najmniej kilka możliwości. Poza wersją z blatem unoszonym do góry, możemy zdecydować się na bar z blatem, który dzięki specjalnemu mechanizmowi można wykorzystać jako wygodny stolik i pracować przy nim na laptopie, tworząc sobie wygodne domowe biuro na sofie. Gratką dla koneserów dobrych alkoholi będzie bar z wysuwaną szufladą, w której zamontowane są specjalne uchwyty na kieliszki. W kolekcjach takich jak Merida, bar otapicerowano ze wszystkich stron, dlatego można go ustawić zarówno pomiędzy innymi bryłami tworzącymi mebel, jak i w formie wolnostojącego stolika. Wśród propozycji Gala Collezione, w zależności od kolekcji, bar znajdziemy w różnego rodzaju konfiguracjach. Szukajmy ich w kolekcjach Merida, Belluno, Domo, Calpe, Massimo, Oviedo, Volta i Plaza. Warto przyjrzeć się bliżej tego rodzaju rozwiązaniom, bo poza wartością użytkową, meble z barami odznaczają się wyjątkowymi walorami wizualnymi.

Dodaj komentarz