Maska do włosów – jak dobrać ją kondycji do włosów?

jaka maska do wlosow

Maska do włosów to produkt, który pomoże ci zadbać o swoje włosy. Jednak przed zakupem tego produktu warto jest wybrać maskę, która będzie pasowała do rodzaju twoich włosów, a jej działanie będzie korzystne dla ciebie. Przeczytaj ten artykuł do końca, jeśli chcesz zacząć stosować maskę do włosów, a nie wiesz jak to zrobić odpowiednio. Z tego artykułu dowiesz się jakie są rodzaje masek do włosów, dlaczego warto stosować maski do włosów regularnie oraz jak prawidłowo używać maski do włosów, aby otrzymać najlepszy efekt.

Rodzaje masek do włosów

Przed zakupem maski do włosów należy zrobić mały research i dowiedzieć się jaki typ włosów posiadamy. Odpowiedzi na to pytanie z pewnością udzieli ci każdy fryzjer. Dlaczego to takie istotne? Maska do włosów powinna być dobrana do rodzaju włosów. Dlatego na sklepowych półkach możesz znaleźć nawet kilkanaście rodzajów masek do włosów. Wśród nich możesz znaleźć: maski do włosów farbowanych, maski nawilżające, maski do włosów cienkich, maski do włosów suchych i wiele, wiele innych.

Dlaczego warto stosować maskę do włosów?

Maska do włosów działa nieco silniej niż odżywka do włosów i jest również o wiele bardziej skuteczniejsza. Głównym zadaniem maski do włosów jest zapewnienie intensywnego odżywienia włosa od czubka głowy, aż po same końce. Maska do włosów została zaprojektowana, aby szybko zregenerować włosy i odbudować te fragmenty włosów, które zostały zniszczone. Maska do włosów świetnie nadaje się do włosów farbowanych i przesuszonych, które wymagają szczególnej pielęgnacji.

Jak prawidłowo używać maski do włosów?

Pielęgnacja włosów maską do włosów nie jest trudna i może być wykonywana w zaciszu własnego domu. Na początku należy umyć włosy szamponem – nie potrzebujesz stosowania specjalistycznego szamponu. Przed nałożeniem maski należy włosy lekko wysuszyć ręcznikiem. Jeśli włosy są wilgotne, to wtedy łuski się rozchylają i aplikacja maski do włosów jest możliwa. To jest również najlepszy czas na jej wykonanie. Wielu ekspertów nie zaleca nakładania maski od nasady, warto zostawić kilka centymetrów od nasady. Po nałożeniu maski, należy wetrzeć ją grzebieniem o szerokich ząbkach, które pomogą w skutecznej aplikacji. Cały proces trwa mniej niż pięć minut i może być wykonywany maksymalnie dwa razy w tygodniu. Warto wykonywać ten zabieg systematycznie, aby chronić swoje włosy przed zniszczeniem i zabrudzeniem, którego doświadczamy codziennie.

Dodaj komentarz