Farba blond w beżowym odcieniu — jak znaleźć odpowiednią?

odcienie blondu

Beż jest kolorem, który bardzo często wykorzystywany jest w ostatnich sezonach nie tylko jako modny odcień ubrań, ale również naszych włosów. Jego dobór może okazać się nieco trudniejszy, jak moglibyśmy się tego spodziewać. W jaki sposób znaleźć najlepszą farbę? Odpowiadamy.

Farba blond i beż — czy to te same kolory?

Farba blond na sklepowych półkach prezentuje się w postaci niezliczonej ilości różnorodnych odcieni. Podobnie jest z resztą z innymi bazowymi kolorami, takimi jak brązowy oraz rudy. Blond sam w sobie to odcień bardzo specyficzny. Może on przybierać postać zarówno chłodniejszych, jak i cieplejszych tonacji. Fryzjerzy określają, że rozpoczyna się on już od jasnego brązu, a kończy na prawie białym.

Unikalną odmianą tego koloru jest beżowy, który nadaje mu charakterystycznego blasku oraz tonu. Beż to odcień, który pochodzi z mieszanki brązu oraz beli. W przypadku wnętrz odcień ten jest uznawany za chłodny, jednak w świecie fryzur nie musi tak być.

Farba blond beżowy — jak wygląda w praktyce?

Najlepiej taką farbę można określić jako kolor, który z pewnością znany jest większości z nas. Każdy bowiem wie, jak wygląda nadmorska plaża — właśnie tak prezentuje się taki odcień na naszych włosach. Dodając więcej lub mniej pigmentów, można uzyskać efekt bardziej wpadający w złoto, żółć oraz srebro.

Farba blond beżowy — jak ją dobrać?

Zarówno farba do włosów brąz, jak i blond, to produkty, które nie są tak łatwe do wybrania, jak myślimy. Należy wziąć pod uwagę wiele różnego rodzaju czynników po to, aby ostatecznie uzyskać najlepszy dla siebie efekt. Z pewnością nikt nie chce zaliczyć wpadki, przez którą najbliższe tygodnie będą prawdziwą udręką.

Skupiając się na beżowym blondzie, warto zwrócić uwagę na jego tonację. Najlepszym wariantem, który rekomendowany jest przez specjalistów, będzie połączenie tonu 1 oraz 3. Uzyskamy wtedy jednakowo elementy chłodnego koloru oraz ciepłego.

Wybierając farbę, warto również uwzględnić nasz typ urody. Do blondu beżowego warto uwzględnić zarówno typ jesień, jak i zima. Są to najpopularniejsze typy, które sprawdzają się w przypadku niekiedy problematycznego blondu.

Nie należy zapominać przy okazji o składzie farby. Nie chcemy przecież, aby okazała się ona zbyt intensywna dla włosów oraz skóry. Wybierzmy taką, która nie zawiera amoniaku, który mógłby wywołać podrażnienia.

Wybierając odcień beżowego blondu, warto skupić się na typie urody oraz składzie samej farby.

Dodaj komentarz