Peeling do twarzy – dlaczego jest tak ważny? Jak go stosować?

jak stosowac peeling do twarzy

Peeling to prawdziwe must have prawidłowej pielegnacji skóry. Chcąc cieszyć się piękną i czystą cerą, należy regularnie wykonywać peeling. Można go kupić w drogerii, przygotować samodzielnie w domu lub udać się do gabinetu kosmetologicznego. Dlaczego nie wolno zapominać o peelingu? Jak go stosować?

Peeling – obowiązkowa pozycja w pielęgnacji

Peeling jest niezbędnym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Złuszcza martwy naskórek i usuwa go, wraz z nadmiarem sebum. Do idealny wstęp do stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Peeling do twarzy przygotowuje skórę do przyjęcia kolejnych składników odżywczych zawartych w serum lub w kremie. Stosując peelingi, można znacząco poprawić wygląd i kondycję skóry.

Złuszczanie martwego naskórka ogrywa dużą rolę w uzyskaniu pięknej, zdrowej i pozbawionej zanieczyszczeń skórze. Złuszczanie naskórka pozwala pobudzić skórę do produkcji nowych komórek. Oczyszczone pory lepiej przyjmują odżywcze substancje z kosmetyków pielęgnacyjnych. Peeling powinien być stosowany nie tylko na twarz, ale również na całe ciało i skórę głowy. Peeling może być stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą, naczynkową czy atopową. Ważne, by specjalista pomógł dobrać odpowiedni zabieg.

Peeling – jaki rodzaj wybrać?

Zanieczyszczenie powietrza, błędy w pielęgnacji skóry czy nieprawidłowa dieta, prowadzą do zaburzenia naturalnej odbudowy naskórka. To powoduje, że skóra staje się matowa, mało jędrna, przesuszona, pojawiają się na niej niedoskonałości. Chcąc pobudzić skórę do szybszej odbudowy, warto zadbać, by regularna pielęgnacja twarzy krok po kroku uwzględniała wykonywanie peelingów.

W drogeriach dostać można peelingi drobnoziarniste, gruboziarniste, peel-off czy enzymatyczne, które z powodzeniem można stosować w domowym zaciszu. Jeśli zależy nam na dogłębnym oczyszczeniu skóry, wówczas niezastąpiona będzie wizyta w salonie kosmetycznym, w celu wykonania peelingi średniogłębokiego i głębokiego. Powinny być one wykonywane przez doświadczonych praktyków – kosmetologów, dermatologów czy lekarzy medycyny estetycznej

W trakcie zabiegu używa się kwasów takich jak: trójchloroctowy, glikolowy, mlekowy, salicylowy, jak również retinoidów. W gabinecie kosmetologicznym możliwe jest wykonanie peelingu enzymatycznego, z wykorzystaniem ultradźwieków. Tego typu peelingów nie można wykonywać na własną rękę, gdyż mogą prowadzić do podrażnień, świądu, a nawet powstawania blizn.

Stosowanie peelingów w pielęgnacji jest ważne. Rezygnacja z tego zabiegu może doprowadzić do zapchania porów. Stąd prosta droga do pogorszenia stanu cery.

Dodaj komentarz