Jak leczyć zęby, gdy boimy się stomatologa?

leczenie zebow

Strach przed stomatologiem należy do bardzo częstych. Z różnych przyczyn zarówno dzieci, jak również osoby dorosłe boją się spotkania z dentystą. Uzupełnianie ubytków i leczenie próchnicy zdecydowanie jest koniecznością. Jak więc leczyć takich pacjentów?

Dentysta jest zdecydowanie tym specjalistą, z którego pomocy korzystamy przez cały okres swojego życia, począwszy od dzieciństwa, aż do starości. Oczywiście, gdy jesteśmy już seniorami korzystamy często z potrzeby implantologa oraz protetyka stomatologicznego.

Warto pamiętać, że im bardziej codziennie dbamy o zęby – stosujemy się do zasad profilaktyki stomatologicznej (regularnie myjemy zęby po każdym posiłku, stosujemy płyny stomatologiczne, używamy nici dentystycznych), tym zdecydowanie mniej problemów będziemy mieli np. z próchnicą. Niemniej jednak zęby mogą psuć się z różnych przyczyn. Dlatego regularne, nawet profilaktyczne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego jest koniecznością.

Kompleksową pomoc stomatologiczną i nie tylko otrzymamy w klinice stomatologicznej https://mcs-przychodnia.pl/.

Strach przed leczeniem

Niestety są osoby, które na myśl o wizycie u stomatologa odczuwają paniczny strach. Strach, który potrafi kompletnie zdemotywować do działania oraz paraliżować. Denerwować może sama myśl o wizycie, a także widok narzędzi stomatologicznych, dźwięki, jakie są wydawane podczas zabiegów.

Możemy również odczuwać silniej ból, który niestety przy leczeniu stomatologicznym czasem się pojawia. Jednym z najlepszych rozwiązań jest leczenie zębów pod narkozą.

Zobacz także: https://moda4u.pl/leczenie-ortodontyczne-co-warto-wiedziec-przed-pierwsza-wizyta-u-ortodonty/

Leczenie pod narkozą

Leczenie zębów pod narkozą to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą pamiętać wizyty u stomatologa, nie chcą czuć i pamiętać widoku narzędzi stomatologicznych, nie chcą czuć bólu. Leczenie pod narkozą nie jest oczywiście przeznaczone dla każdego. Klinika stomatologiczna musi być do takiego zabiegu również odpowiednio przygotowana.

Szczególnie wymagana jest obecność anestezjologa stomatologa, który poda pacjentowi narkozę. Dodatkowo w gabinecie musi być sprzęt do monitorowania funkcji życiowych, a także wyposażenie, które w razie jakichkolwiek problemów pomoże uratować życie pacjenta. Dzięki leczeniu pod narkozą stomatolog będzie pracował w maksymalnie komfortowych warunkach, będzie mógł jednocześnie wykonać wiele zabiegów stomatologicznych, których nie mógłby wykonać w normalnym trybie leczenia.

Dodaj komentarz