Jak dbać o cerę po 40? 5 zasad pielęgnacji

cera po 40

Cera po czterdziestce jest już cerą dojrzałą, która wymaga sprawdzonych rozwiązań jeśli chodzi o prawidłową pielęgnację cery w tym wieku. W dzisiejszym artykule poznasz pięć zasad prawidłowej pielęgnacji cery po czterdziestym roku życia.

Trzy podstawowe zasady pielęgnacji cery po czterdziestce

Każda pani, która skończyła czterdzieści lat powinna stosować zasady prawidłowej pielęgnacji cery jeśli pyta jak dbać o cerę. Na początek warto zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków i środków pielęgnujących naszą skórę. Należy wybierać tylko takie preparaty, które są odpowiednie dla naszej skóry, wieku oraz preferencji. Niedopuszczalne jest stosowanie kosmetyków dla młodych dziewczyn przez kobiety po czterdziestym roku życia. Skóra czterdziestolatki potrzebuje innego składu niż kosmetyki dedykowane nastolatkom i młodym dziewczynom. Kolejnym świetnym sposobem na pielęgnację cery po czterdziestce jest prawidłowe oczyszczanie skóry. Aby zrobić to poprawnie można stosować żel do mycia twarzy, tonik do mycia twarzy lub płyn micelarny, który działa podobnie jak tonik. Nie zapomnij o oczyszczeniu skóry twarzy przed pójściem spać, w szczególności jeśli nakładasz makijaż. Spanie w makijażu dobrze wygląda tylko na filmach. W rzeczywistości, spanie w makijażu szkodzi twojej skórze, ponieważ skóra nie oddycha. A po drugie, makijaż może zabrudzić twoją pościel. Co więcej, wielu ekspertów z dziedziny urody sugeruje systematyczne wizyty u kosmetyczki w celu dogłębnego oczyszczenia skóry twarzy oraz pozbycia się głębszych mankamentów. Profesjonalna kosmetyczka również wskaże ci jak prawidłowo dbać o swoja skórę i jakie kosmetyki i preparaty są odpowiednie dla twojego rodzaju cery.

Dwie równie ważne zasady pielęgnacji cery po czterdziestce

Kolejnymi ważnymi zasadami w pielęgnacji cery po czterdziestym roku życia jest stosowania maseczek. Eksperci od pielęgnacji skóry twarzy zalecają stosowanie maseczek już w wcześniejszych latach, aby prawidłowo zabezpieczyć cerę twarzy przed starzeniem się. Jeśli jednak nie stosowałaś maseczek, to można śmiało zacząć je stosować. Obecnie na rynku istnieje kilka rodzajów maseczek. Można używać maseczek w tubce do samodzielnego nakładania na twarz lub wybrać maseczki w płachcie, które nie wymagają większego wysiłku niż wyjęcie produktu z opakowania i nałożenia go na twarz. Innym sposobem pielęgnacji cery po czterdziestce jest prawidłowe natłuszczanie skóry twarzy przed wyjściem na dwór, zwłaszcza w zimie.    

Dodaj komentarz