Jak powstają zaskórniki otwarte? Jak się ich pozbyć?

powstawanie zaskorniow

Niedoskonałości na twarzy mają wiele przyczyn. Nieodpowiednia pielęgnacja, kosmetyki niedobrane do typu cery, zła dieta i zmiany hormonalne, mogą powodować wiele problemów z cerą. Zaskórniki dają wrażenie, że skóra jest niezadbana. Jak powstają i jak się ich najlepiej pozbyć?

Kiedy powstają zaskórniki?

Zaskórniki powstają, kiedy w ujściach meszków włosowych zbiera się nadmiar sebum, zrogowaciałe komórki naskórka. Tworzą one nieestetyczne zanieczyszczenia w postaci ciemnobrązowych krostek, zlokalizowanych na nosie i brodzie. To właśnie zaskórniki otwarte. Przyczyna ich powstawania jest przede wszystkim nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Niedokładne oczyszczanie, brak demakijaży czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki, mogą powodować pojawiania się zaskórników i innych niedoskonałości na skórze. Warto zwrócić uwagę na produkty, które zawierają ceramidy kosmetyki takie pomagają odżywić skórę i przywrócić jej blask. Brak złuszczania martwego naskórka poprzez regularnie wykonywany peeling, prowadzi do nagromadzenia sebum i martwego naskórka i tym samym powstania zaskórników. Kremy, podkłady i inne produkty do twarzy z substancjami zatykającymi pory, prowadzą do powstawania tego typu niedoskonałości.

Jak pozbyć się zaskórników?

Najważniejszą zasadą w walce z zaskórnikami jest systematyka. Regularna i odpowiednio dobrana pielęgnacja to pierwszy krok, by zaskórniki otwarte nie były naszą zmorą. W efekcie poprawi to wygląd skóry. Pielęgnując skórę z zaskórnikami, należy zrezygnować z kosmetyków z komedogennych. Substancje, z których należy zrezygnować w pielęgnacji to: alkohol, oleje mineralne, parafina, wyciąg z alg, karagen, olej kokosowy. Warto unikać także silikonów w składzie, zwłaszcza w kosmetykach do makijażu. Silikony zapychają pory, tym samym powodując pojawiania się zaskórników.

Walcząc z zaskórnikami, należy pamiętać, by ich nie wyciskać. Wiele osób uznaje to za skuteczną metodę pozbycia się nieestetycznego problemu. Nic bardziej mylnego. Wyciskanie może prowadzić do podrażnień oraz powstania stanu zapalnego.

W walce z zaskórnikami, warto zaprzyjaźnić się z kwasami, zwłaszcza z kwasem salicylowym lub peelingiem z kwasami BHA i AHA. Peelig kawitacyjny, wykonywany raz w miesiącu to również dobry sposób na oczyszczenie skóry twarzy.

Kosmetyki, które pomogą w pielęgnacji cery z zaskórnikami powinny zawierać w sobie naturalne substancje. Ceramidy, witamina C lub serum z retinolem, powinny stać się sprzymierzeńcami w walce o oczyszczoną skórę.

Warto pamiętać także o regeneracji skóry, gdyż zbyt intensywnie oczyszczanie, złuszczanie i bazowanie na produktach stricte przeciwtrądzikowych czy przeciwzaskórnikowych prowadzi do nasilenia problemu.

Dodaj komentarz