Sukienki czy spódnice – co chętniej nosimy latem?

Czy sukienki są lepszym wyborem niż spódnice_

Letnie stylizacje powinna wyróżniać przede wszystkim wygoda. To bardzo ważne, ponieważ gdy za oknem temperatura sięga zenitu, najchętniej wskoczylibyśmy w kąpielowe stroje. Istnieją jednak takie elementy garderoby, które sprawiają, że czujemy się doskonale nawet podczas upałów. To zasługa nie tylko właściwie dobranych materiałów, ale także krojów. Panie powinny więc poznać odpowiedź na pytanie dotyczące tego, co chętniej wybieramy: sukienki czy może jednak spódnice?

Sukienki a spódnice – poznaj podstawowe różnice

Zdarza się, że sukienki i spódnice są ze sobą mylone. Nie jest to tylko domeną panów, którzy częściej nie wiedzą, o którym elemencie garderoby mowa, ponieważ rzadko występuje on w ich szafie (gdy jednak tak się dzieje, to jest związany przede wszystkim z tradycją, jak choćby spódnice popularne głównie w Szkocji). Dzisiaj mężczyźni noszą przeważnie spodnie, za to kobiety chętnie eksperymentują z różnymi stylizacjami. 

Warto więc wiedzieć, że sukienki to stroje jednoczęściowe. Jeżeli chodzi o spódnice, to dobieramy do nich właściwą górę, ponieważ zaczynają się na wysokości talii lub pasa. To najprostsze rozróżnienie, które warto znać. Jednocześnie zarówno sukienki, jak i spódnice mogą mieć różne, ale przede wszystkim zbliżone do siebie kroje. 

Modne spódnice – jak zestawiać je z innymi ubraniami?

Spódnice, które chętnie wybieramy latem, to bez wątpienia te, które wykonane są z takich materiałów jak sztuczny jedwab, len, wiskoza czy bawełna. To najpopularniejsze tkaniny, w których czujemy się komfortowo nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Jako że w porównaniu do sukienek konieczne jest dopasowanie tego elementu garderoby do innego, dobrze jest wiedzieć, z czym najlepiej wyglądają spódnice.

Jeżeli nie jest to formalny strój i nie obowiązuje nas dress code, to ciekawym rozwiązaniem będzie wybór krótkiego topu, delikatnie odkrywającego brzuch lub nawet talię. Jeżeli jednak nie lubimy odkrywać zbyt dużo, to najlepiej jest wybrać spódnicę z wysokim stanem. Gdy dodatkowo chcemy ukryć szerokie biodra, to najlepiej jest poszukać modelu rozkloszowanego. 

Zamiast topu sprawdzi się też klasyczna, biała koszula (najlepiej lniana lub bawełniana). Możemy podwinąć rękawy, aby podwyższyć komfort, a do tego rozpiąć górne guziki. Tutaj warto wybrać długą, przewiewną spódnicę z jednym rozporkiem lub dwoma, gdyż zapewnią nam one przewiew. 

Jaki sukienki najchętniej wybieramy latem?

Sukienki także cieszą się dużą popularnością. Latem możemy odkryć nieco więcej ciała i wtedy wybieramy modele na cienkich ramiączkach, ale czasami wolimy chronić skórę przed słońcem i wtedy rozglądamy się za wariantami zakrywającymi ramiona. Ciekawy krój ma sukienka hiszpanka, którą zazwyczaj wybieramy właśnie latem. Może mieć wyraźne odcięcie w pasu, ale nie jest to konieczne. 

Jeżeli sukienka ma głęboki dekolt, to powinniśmy pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć biust – na pewno nie chcemy pokazać zbyt dużo ciała. Czy musimy więc wybrać koniecznie stanik? Otóż nie, ponieważ dostępne są specjalne taśmy przytrzymujące piersi. Dzięki temu nasza stylizacja wygląda doskonale, a my nie męczymy się, nosząc kolejną warstwę materiału. Dostępne są też specjalne plastry, które chronią przed nieumyślnym odchyleniem materiału. 

Co chętniej wybieramy latem – spódnice czy sukienki? 

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie trudno jest udzielić. Zarówno sukienki, jak i spódnice to takie elementy garderoby, które nosi się doskonale niezależnie od pory roku. Konieczne jest natomiast zwracanie uwagi na materiał oraz jego grubość. Niektóre stroje z powodzeniem założymy zarówno latem, jak i nawet zimą. Sukienki są jednoczęściowe, dzięki czemu wybór stylizacji jest znacząco ułatwiony. Natomiast spódnice pozwalają nam łączyć jedno ubranie z innymi i to w przeróżnych kombinacjach, które mogą znacząco się od siebie różnić. 

Warto więc nosić to, w czym czujemy się najlepiej. Kroje w obu przypadkach są przeróżne, dlatego bez trudu znajdziemy coś, co będzie idealne dla naszej sylwetki. Nie bójmy się eksperymentować i szukać swojego stylu. 

Dodaj komentarz