Smog a ciąża

pexels georgia maciel 2168832

Smog to jesienno-zimowa zmora wszystkich mieszkających w miejscach bardziej narażonych za jego występowanie. Niestety Polska należy do takich miejsc gdzie występowanie smogu jest bardzo częste. Nie bez powodu przecież zajmujemy czołowe miejsca w rankingu najbardziej zanieczyszczonych państw.

Smog jest groźny dla życia i zdrowia ludzi, szczególnie na jego negatywnie działanie narażone są dzieci, osoby starsze oraz kobiety w ciąży.

Jak radzić sobie ze szkodliwym dla zdrowia smogiem?

Oczyszczacz powietrza lekiem na szkodliwe zanieczyszczenia

W ciąży kobieta troszczy się nie tylko o siebie, ale o zdrowie i życie maleńkiej istoty, którą nosi pod sercem. Odpowiednia, dieta, brak stresu, spacery i bieżąca kontrola lekarska, wszystko to staramy się wprowadzić do własnego życia będąc w ciąży. Niestety okazuje się, że zagrożeniem może być także powietrze, które wdychamy na co dzień. Szczególnie w okresie występowania smogu, jesteśmy narażeni na większe zanieczyszczenia i co za tym idzie bardziej znaczące konsekwencje, dla naszego zdrowia. Trudno jest całkowicie unikać wyjść na dwór i oddychania smogiem, czasami sytuacja zmusi nas do opuszczenia mieszkania, nawet w bardzo smogowy dzień. Na szczęście we własnym domu możemy zadbać o jakość powietrza, eliminując szkodliwe zanieczyszczenia a także wirusy i bakterie.

Oczyszczacze powietrza jak popularne oczyszczacze powietrza Fellowes, zadbają o nas szczególnie dobrze, stale filtrując zanieczyszczone powietrze.

Fellowes AeraMax Pro AM3S oczyszczacz z jonizatorem dla wymagających

Oczyszczacze powietrza Fellowes to zdecydowanie urządzenia dla osób chcących czegoś więcej, zaawansowana filtracja, kompaktowy kształt i ciekawy wygląd to cechy charakterystyczne urządzeń od Fellowes. Model Fellowes AeraMax Pro AM3S oczyszczacz z jonizatorem jest przystosowany do dużych powierzchni, jego wydajność wynosi 374 m 3/h, natomiast powierzchnia oczyszczania to aż 65 m2. Co ważne wobec modelu Fellowes AeraMax Pro AM3S oczyszczacz z jonizatorem przeprowadzono niezależne badania w specjalistycznej komorze, które wykazały skuteczność w usuwaniu takich wirusów jak wirus grypy H1N1, czy koronawirus. Oczywiście wspominając wcześniej o smogu, możemy liczyć i w tej kwestii na oczyszczacz powietrza od Fellowes, który skutecznie zwalcza szkodliwe frakcje pyłów PM 2.5 oraz PM10 .

Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax Pro AM3S 5165 530x530 1

Czy oczyszczacz powietrza Fellowes jest pomocy podczas ciąży?

Oczywiście, że tak oczyszczacze powietrza, które stosują wieloetapową filtracji, z wykorzystaniem skutecznych filtrów a także jonizacji jak np. wspomniany już model Fellowes AeraMax Pro AM3S oczyszczacz z jonizatorem. Filtrując powietrze eliminuje szkodliwe zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, ale także wirusy, bakterie, alergeny, roztocza i kurz, wszystko to co nie jest nam potrzebne do funkcjonowania. Używając oczyszczacza powietrza będąc w ciąży, nie narażamy naszego organizmu na dodatkowe obciążenia jakim są zanieczyszczenia, to najlepsza inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, zarówno swoje jak i dziecka, które ma przyjść na świat za kilka miesięcy.


Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz