Platformy e-learningowe przeżywają oblężenie

Platformy e-learningowe przeżywają oblężenie

Po kolei przestają działać najbardziej popularne strony do nauki online. Portale edukacyjne Ministerstwa, z wiodącymi Epodreczniki.pl, nie były przygotowane na tak dużą liczbę odwiedzających. Na szczęście, nie tylko rząd dba o edukację. W odpowiedzi na zamknięcie szkół, organizacja non-profit Szkoła w Chmurze otworzyła swoją platformę dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Zamknięcie szkół wymusiło przeniesienie nauki do internetu. Ta nowa sytuacja okazuje się dużym wyzwaniem, zarówno dla uczniów, ich rodziców, jak i dla nauczycieli. Obłożenie stron oferujących materiały edukacyjne jest coraz większe. Serwery ulegają przeciążeniu z powodu zbyt dużej liczby użytkowników, uniemożliwiając normalne korzystanie. Rodzice i uczniowie nie kryją frustracji. Nic dziwnego,  skoro strony albo nie działają, albo co chwila się zawieszają.

Pod jednym z postów na profilu facebookowym MENu czytamy komentarz: ,,Strona nie radzi sobie z ilością odsłon. Ta i wiele innych, które mają pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom, zwyczajnie nie działają”.

Co ważne, nie tylko rząd pracuje nad rozwiązaniami do nauki online. Organizacje non-profit zaczęły proponować swoje narzędzia. Do jednych z bardziej rozbudowanych portali należy Szkoła w Chmurze. Materiały na stronie są przygotowane zgodnie
z podstawą programową MEN i podane w formie interaktywnych quizów i zadań otwartych. Platforma Szkoły w Chmurze jest dostępna bez żadnych opłat
dla wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i nauczycieli
na: www.szkolawchmurze.org.

Dodatkowe informacje:

  • http://szkolawchmurze.org – strona platformy online Szkoła w Chmurze – pod tym adresem można założyć darmowe konto
  • https://www.facebook.com/szkolawchmurze/  – profil w serwisie Facebook

Kontakt dla mediów

Marzena Kociucka

tel. 506 966 878, media@szkolawchmurze.org

Dodaj komentarz