Naturalna paleta barw i graficzne wzory. Poznaj kolekcję Petit Bateau inspirowaną wystawą “HUMAN”

kolekcja petit bateau inspirowana wystawa human

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji Petit Bateau SS19 było absolutnie monumentalne dzieło zakrojone na szeroką skalę, którym jest wystawa „Human”. Każdy wzór kolekcji Petit Bateau SS2019 zawiera pierwiastek wystawy, nawiązuje do niej, czy to kolorystycznie, czy materiałem. Kolekcja jest apelem o troskę o otaczającą nas przyrodę i drugiego człowieka.

Na przestrzeni ponad 500 m² Fundacji Goodplanet wystawa prezentuje 8 godzin materiału z filmu dokumentalnego Yanna Arthusa – Bertranda o tym samym tytule. Film jest wyjątkowym archiwum obrazów ludzkości oraz otaczającej ich przyrody. Przez trzy lata, zespoły pracujące nad poznaniem człowieka i warunków panujących dookoła niego, podróżowały po kontynentach, aby poznać mężczyzn i kobiety różnego pochodzenia. Każdemu z nich zadawały te same pytania, np. „Jakie przesłanie dałbyś mieszkańcom planety?”. Ludzie, z którymi rozmawiano, spontanicznie ujawniali swoje sekrety i nadzieje. Przeprowadzono wywiady z 2000 rozmówców z 60 państw. Na podstawie podróży i wywiadów Yann Arthus – Bertrand stworzył film dokumentalny „Human”.

Kolekcja Petit Bateau SS 2019 to paleta bogatych kolorów: ciepłe terakotowe czerwienie, tropikalne zielenie, kwiatowy deseń i słoneczne żółcie, która nawiązuje do słonecznych wakacji, czasem pokropionych rzęsistym deszczem. Wszystkie stroje dają pełną swobodę ruchów i niespotykany komfort, łączący miękkość i wolność, dzięki wyjątkowym dzianinom i przemyślanym krojom.

Koszulka Petit Bateau wykonana jest z najwyższej jakości bawełny. W roku 1994 uznany projektant mody wykorzystał biały prosty t-shirt Petit Bateau do swojego pokazu mody i tak nasza koszulka stala się ubraniem dziennym.

Wykończony złotymi guzikami sweter to ikona marki. Oferuje elegancki wygląd w morskim klimacie. Miękki i ciepły, to niezbędny elementy garderoby dla dużych żeglarzy przez cały rok.

Zanurzony w historii sztormiak pachnie Bretanią i morską bryzą. Ale on już dawno opuścił morską przystań, aby dotrzeć do lądu. Niezbędny w szafie osób, które lubią chronić się przed deszczem w dobrym stylu.

Petit Bateau, wie, jak radzić sobie z paskami! Charakterystyczny dla marki wzór jest odnawiany z sezonu na sezon. Ponadczasowy, zakotwiczył się w szafie.

Kolekcja dostępna jest już w sklepach stacjonarnych w:

  • Galerii Mokotów w Warszawie
  • CH Klif w Gdyni
  • Starym Browarze w Poznaniu
  • CH Wroclavia we Wrocławiu

oraz na stronie http://petit-bateau.pl.

 To będzie piękna wiosna i lato, dzięki małej łódeczce Petit Bateau!

Dodaj komentarz