Laser na przebarwienia – jak działa?

walka z przebarwieniami

Rozwój nowoczesnych technologii pozwala coraz częściej na bezpieczne przeprowadzenie zabiegów, które jeszcze niedawno wydawały się niemożliwe lub wiązały się z dużym ryzykiem. Dzięki temu możliwe staje się usunięcie różnego rodzaju przebarwień skórnych, które tak często są przyczyną różnych kompleksów lub spadku poczucia własnej wartości wielu kobiet i mężczyzn. Sprawdź, jak działa laser na przebarwienia i pozbądź się ich jak najszybciej.

Usuwanie przebarwień skóry za pomocą lasera

Przebarwienia skóry, inaczej zwane hiperpigmentacją, to częsty powód niezadowolenia z wyglądu dla wielu kobiet. Dobrą wiadomością jest to, że laser na przebarwienia w Białymstoku pozwala skutecznie pozbyć się wielu form przebarwień skóry, zmarszczek i innych problemów skórnych. Laserowe odnawianie powierzchni skóry może leczyć wymienione i inne formy przebarwień skóry, emitując fale świetlne na docelowe obszary pigmentowane. Dzięki temu z czasem przebarwienia skóry zanikają, a długość terapii zależy od rodzaju cery.

Za naturalny brązowy pigment na skórze odpowiedzialna jest melanina, ale gdy odkłada się w nadmiarze, może wystąpić zbytnie przyciemnienie. Często może to nastąpić w wyniku przyczyn środowiskowych lub biologicznych. Najczęściej występujące formy przebarwień skóry to między innymi piegi, efekty zmian hormonalnych i plamy starcze.

Czy można sobie skutecznie poradzić z niechcianym owłosieniem

Choć samodzielnie przeprowadzona depilacja przy pomocy wosku lub specjalnej pasty cukrowej może przynieść dobre efekty, to po niezbyt długim czasie trzeba będzie ją przeprowadzić ponownie. Dla wielu osób depilacja laserowa w Białymstoku stanowi więc wybawienie od nieprzyjemnej i kłopotliwej procedury. 

Podczas depilacji laserowej usuwanie niechcianych włosków następuje dzięki skoncentrowanej wiązce silnego światła laserowego. Energia przesłanej wgłąb skóry wiązki, pochłaniana jest przez barwnik umieszczony w mieszkach włosowych – melaninę. Dzięki temu dochodzi do zniszczenia cebulek włosowych wraz z ich korzeniami. Skóra jest ciągle chłodzona, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. 

Dodaj komentarz