Czym pielęgnować brodę? Poznaj sposoby pielęgnacji brody

pielgnowanie brody

Piękna i błyszcząca broda to marzenie wielu mężczyzn. Wiele dżentelmenów zapuszcza zarost na brodzie, ale daleko im do ideału, który można zobaczyć na okładkach magazynów high fashion. Jednak jest kilka sposobów, które pozwolą na uzyskanie pięknej brody. Warto przeczytać ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się więcej na temat tego co jest najważniejsze, jeśli chodzi o porost brody, jakie są odpowiednie kosmetyki oraz dlaczego warto wybrać się do barbera.

Zdrowy mężczyzna to również zdrowa broda

Tak naprawdę pielęgnacja brody zaczyna się od pielęgnacji naszego ciała, bowiem wygląd naszej brody zależy od kondycji naszego organizmu. Jeśli jemy regularnie dobre produkty takie jak owoce, warzywa, nabiał, mięso oraz pijemy dużo wody to nasze ciało powinno wyglądać na zdrowe i silne. Tak samo wtedy wyglądają nasze włosy oraz zarost, w tym broda. Wielu mężczyzn uważa, że olejek do brody jest lekiem na całe zło. Jednak nieprawidłowy tryb życia, używki negatywnie wpływają na stan naszego ciała oraz kondycję naszej brody. Warto również nie zapominać o regularnych ćwiczeniach fizycznych, które poprawią kondycję fizyczną naszego ciała i zapewnią mu witalność.

Kup odpowiednie kosmetyki oraz akcesoria do pielęgnacji brody

Jeśli już posiadasz jakiś większy zarost, warto o niego zadbać od samego początku. Odpowiednie kosmetyki, takie jak olejek do brody oraz balsam do brody powinny zapewnić twojej brodzie odpowiednie nawilżenie i sprawić, że broda będzie błyszcząca i zdrowo wyglądająca. Należy nie zapominać o odpowiednich akcesoriach do brody, które ułatwią codzienną pielęgnację. Takimi sprzętami wartymi uwagi są niewątpliwie grzebień do brody, który warto używać każdego dnia, aby prawidłowo rozczesywać brodę. Wielu ekspertów od brody sugeruje zakup grzebieni dwustronnych. Kolejnym „sprzętem” do brody jest niewątpliwie kartacz do brody, który pozwala na szybkie rozprowadzanie balsamu czy olejku na brodzie.

Wizyta u barbera

Jeśli zdecydujesz się zostać brodaczem – co jest niezwykle popularne w dzisiejszych czasach to z pewnością czeka na ciebie wizyta u barbera. Barber to nie tylko fachman od brody, ale również od włosów mężczyzn. Barber to prawdziwy specjalista w swoim fachu. Zna odpowiednie trendy i wie jak odpowiednio zaopiekować się twoją brodą, aby była piękna i posiadała modne przycięcie. Warto odwiedzać barbera regularnie, co najmniej co dwa lub trzy miesiące.

Dodaj komentarz