Przy jakich schorzeniach stosowany jest masaż rehabilitacyjny?

pexels andrea piacquadio 3760262

Masaż rehabilitacyjny jest stosowany przy wielu różnych schorzeniach. Terapia masażem jest powszechnie stosowana między innymi w celu zmniejszenia bólu związanego z urazami, ale może również ułatwić gojenie i regenerację układu mięśniowo-szkieletowego. Sprawdź, przy jakich jeszcze schorzeniach warto sięgnąć po pomoc masażu rehabilitacyjnego.

Urazy sportowe

Rehabilitacyjny masaż w Sopocie jest często stosowany w leczeniu urazów sportowych. Celem tego rodzaju masażu jest zmniejszenie obrzęku i naprawa uszkodzonych tkanek.

Rozwiązanie to może być stosowane w leczeniu różnych urazów, takich jak:

  • naciągnięcia i zwichnięcia mięśni,
  • naderwania lub zerwania więzadeł,
  • zapalenie ścięgien (stan zapalny),
  • ból i sztywność stawów,
  • zapalenie stawów.

Masaż może poprawić krążenie, zmniejszyć obrzęk i ból oraz pomóc organizmowi w gojeniu się po urazach. Oprócz bezpośredniej pracy z mięśniami, masażyści często stosują terapię ciepłem lub zimnem jako część protokołu leczenia.

Choroby związane ze stresem

Z chorobami związanymi ze stresem można sobie poradzić, stosując masaż rehabilitacyjny – tłumaczy nam właściciel day spa w Sopocie. Stres jest wynikiem niemożności dostosowania się do wymagań życia. Człowiek może doświadczać stresu z powodu pracy, rodziny i innych czynników społecznych. Kiedy doświadcza stresu, ma podwyższone ciśnienie krwi i tętno, co prowadzi do zwiększonego ryzyka nadciśnienia i chorób serca.

Masaż rehabilitacyjny może pomóc w obniżeniu poziomu stresu poprzez uwalnianie endorfin w mózgu i zwiększenie krążenia krwi dzięki lepszemu drenażowi limfatycznemu. Zmniejsza to ryzyko chorób związanych ze stresem, takich jak nadciśnienie i choroby serca, poprawiając ogólny stan zdrowia i zmniejszając ryzyko rozwoju tych chorób w przyszłości.

Podsumowanie

Masaż rehabilitacyjny może pomóc w powrocie do zdrowia po urazie lub chorobie, a także zmniejszyć ból, napięcie mięśni i poprawić zakres ruchu. Między innymi dlatego, jest to skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń.

 

Dodaj komentarz