Pływające świeczki – niebanalna dekoracja na co dzień i od święta

dekoracja ze swieczek

Większość z nas poszukuje ciekawych i niebanalnych dekoracji do swojego mieszkania. To samo można powiedzieć o właścicielach restauracji, którzy interesującymi ozdobami próbują przyciągnąć do siebie klientów. Dekoracją, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, są pływające świeczki. Jak wykorzystać je zarówno na co dzień, jak i od święta?

Świeczki w wazonie? Dlaczego nie!

Świeczki kojarzą nam się dosyć jednoznacznie – albo ustawiamy je na świeczniku, albo na podstawce, w zależności od wielkości i kształtu. Tymczasem okazuje się, że świeczka niejedno ma imię – równie dobrze może ona swobodnie pływać w większym, okrągłym naczyniu bądź w wazonie. Mowa tutaj o świeczkach pływających, które nie tylko pięknie się prezentują, ale też sprawiają, że nasze mieszkanie czy lokal zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Pływające świeczki możemy umieścić w wazonie bądź w dowolnym naczyniu, do którego możliwe jest wlanie wody. Następnie umieszczamy dekorację na tej właśnie wodzie i gotowe – pływające świeczki dryfują na tafli.

Kolorowe świeczki dobrane do okazji

Pływające świeczki, choć jeszcze niezbyt popularne, cieszą się coraz większym powodzeniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Wykorzystujemy je do ozdabiania naszych mieszkań, ale też restauracji, salonów SPA czy kosmetycznych, salonów fryzjerskich, punktów usługowych. Wszędzie tam, gdzie na pierwszym miejscu jest estetyka, nie może zabraknąć pływających świeczek. Doskonale sprawdzają się one zarówno na co dzień, jak i podczas większych uroczystości, na przykład wesel, bankietów, przyjęć o charakterze służbowym. Co istotne, pływające świeczki można kolorystycznie dopasować do pozostałych dekoracji, dzięki czemu wraz z nimi będą tworzyły piękną, spójną całość. Jest to bardzo elegancka, a zarazem delikatna ozdoba, która sprawdzi się właściwie w każdym miejscu.

Dodatkowe dekoracje do pływających świeczek

Pływające świeczki prezentują się pięknie same w sobie, jednak możemy jeszcze bardziej urozmaicić dekorację, dodając do niej różnorodne akcesoria. Do wazonu czy szklanego naczynia możemy wrzucić płatki kwiatów, szyszki, kolorowe kamienie bądź sztuczne kwiaty wraz z łodyżkami, aby nadać ozdobie niesamowitego charakteru. W takim połączeniu pływające świeczki prezentują się jeszcze bardziej elegancko i dostojnie. Pamiętajmy, że stanowią one pełnowartościową dekorację, dlatego postawione na stole nie potrzebują już dodatkowych ozdób w postaci świeczników czy wolno stojących na podstawkach świec. Minimalizm, a jednocześnie klasyka – to właśnie pływające świeczki.

Dodaj komentarz