Odkryjcie epicki wrak statku z zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

Odkryjcie epicki wrak statku z zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

Ahoj przyjaciele! Odkryjcie epicki wrak statku z nowym zestawem LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud

Grupa LEGO zaprezentowała najnowszy zestaw z serii LEGO Ideas, nawiązujący do popularnego motywu z kolekcji LEGO Pirates. Inspirowany modelem statku pirackiego Barakuda Czarnych Mórz z 1989 roku, LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud pozwoli spragnionym przygód przeszukiwać wyspę i wrak słynnego okrętu Kapitana Rudobrodego, zagubionego na morzu ponad 30 lat temu. 

Fani morskich opowieści i przygód nieustraszonych piratów będą mieli okazję poszerzyć kolekcję o nową pozycję. Do sprzedaży właśnie trafił wyjątkowy zestaw LEGO® Ideas Piraci z Zatoki Barakud. 

Statek według projektu fana

Nowy zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud został stworzony na podstawie pomysłu jednego z fanów klocków LEGO, Hiszpana Pablo Sancheza Jiméneza. Na specjalnej platformie ideas.LEGO.com, dedykowanej koncepcjom miłośników LEGO, zamieścił on projekt, który w rekordowym czasie zaledwie 25 dni zdobył głosy 10 tysięcy fanów i tym samym został wybrany do wdrożenia i wzbogacenia kolekcji LEGO. Projektant od dzieciństwa pasjonował się wszystkim, co związane z piratami, a inspiracją do tej kreacji były zabawy klockami z tatą.

Seria LEGO Ideas bazuje na projektach stworzonych przez fanów. Wybrane pomysły dopracowywane są przez głównych projektantów LEGO, następnie trafiają do sklepów. Część dochodów ze sprzedaży otrzymuje pomysłodawca.

Co w zestawie?

Zestaw LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud składa się z 2 545 części i ma wszystko, czego potrzebuje pirat i fan klocków LEGO, by stworzyć statek z prawdziwego zdarzenia, wyposażony m.in. w kajutę kapitana, spiżarnię czy ładownię. Okrętem Kapitana Rudobrodego można ruszyć z akcją ratunkową, by odbić załogę. Z kolei po rozmontowaniu niektórych części statku konstruktorzy LEGO mogą zbudować wyspę, szukać ukrytego na niej skarbu i tworzyć nowe własne opowieści.

W komplecie znajduje się 8 minifigurek inspirowanych postaciami piratów z poprzednich kolekcji. Są wśród nich ikoniczny Kapitan Rudobrody, Lady Kotwica, Robin Łup, bliźniacy Grot i Szot, a także inne figurki piratów, kościotrupów i zwierząt.

Zestaw 21322 LEGO Ideas Piraci z Zatoki Barakud jest dostępny w sprzedaży online na LEGO.pl i stacjonarnie w sklepach LEGO od 1 kwietnia 2020 roku. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 16. roku życia.

Biuro prasowe LEGO:

Joanna Kuźma

Senior Account Executive

tel. +48 502 093 511

e-mail: joanna.kuzma@ogilvy.com

Małgorzata Malesa

Junior Account Executive

tel. +48 502 555 811

e-mail: malgorzata.malesa@ogilvy.com

Katarzyna Walewska – Napiórkowska

Account Supervisor

tel. +48 502 555 821

e-mail: katarzyna.walewska-napiorkowska@ogilvy.com

O Grupie LEGO:

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. W 1932 roku firmę założył Ole Kirk Kristiansen. Bazuje ona na ikonicznym klocku LEGO® i jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: “Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania swoich umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Z ofertą można zapoznać się na www.LEGO.pl.

Dodaj komentarz