Moda na medycynę estetyczną – poznaj najlepsze i skuteczne sposoby, by pozbyć się zmarszczek

medycyne estetyczna

Wiele nie raz słyszało się na temat diety zmieniającej rysy twarzy, kiedy kolejna celebrytka opowiadała o swojej spektakularnej metamorfozie. I choć niewiele z nich ciągle przyznaje się do ingerencji chirurgicznej, to jednak coraz więcej przyznaje, że korzysta z nieinwazyjnych zabiegów poprawiających urodę. Stało się to swoistą modą i nikt już tego się nie wstydzi. W końcu jeśli istnieją skuteczne sposoby, by wypełnić czy zlikwidować zmarszczki, to dlaczego z nich nie korzystać. Dziś przedstawimy najlepsze i najskuteczniejsze sposoby.

Botoks nie tylko dla 40-latek i 50-latek

Utarło się, że wstrzykiwanie toksyny botulinowej jest zarezerwowane dla kobiet dojrzałych, które chcą uzyskać efekt liftingu bez skalpela. Jednak tak naprawdę ta metoda może być używana u młodszych osób, a kryterium poza oczywistym brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do stosowania tej metody jest tutaj głębokość zmarszczek. Stres, palenie papierosów, czy korzystanie z solarium – wszystko to może wpłynąć na znacznie szybsze starzenie się skóry, a dzięki dostępności zabiegów z użyciem botoksu można sobie pomóc. Oczywiście nie należy decydować się na taki zabieg u kosmetyczki, gdyż może być to niebezpieczne, tylko lekarz medycyny estetycznej ma wystarczającą wiedzę, by w prawidłowy sposób przeprowadzić taki zabieg, bez ryzyka powikłań. Warto wiedzieć, że toksyna botulinowa jest wykorzystywana także w terapii nadmiernej potliwości i jest niezwykle skuteczna. To częsty problem nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Ponadto botoks może pomóc na migrenowe bóle głowy. Zabieg z użyciem botoksu polega na wstrzyknięciu toksyny, która blokuje impulsy nerwowe do mięśni, przez co ulegają one rozluźnieniu, a zmarszczki zostają wygładzone. Regularne stosowanie botoksu zapobiega pogłębianiu się zmarszczek i najczęściej powtarza się go co 3 do 6 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kolejną popularną metodą jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Tutaj można stosować znieczulenie miejscowe w postaci maści znieczulającej, ale w ampułce także znajduje się środek, który niweluje dyskomfort w czasie zabiegu. Dzięki temu jest całkowicie bezbolesny, mimo że lekarz używa cienkich igiełek. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, jednak z wiekiem jest go coraz mniej. Zatem podanie kwasu hialuronowego pod skórę jest nie tylko mało inwazyjne, ale również ryzyko uczulenia jest znikome, inaczej niż w przypadku toksyny botulinowej, stąd wiele osób decyduje się właśnie na ten zabieg. Trzeba oczywiście powiedzieć, że botoks także stosunkowo rzadko wywołuje uczulenie u pacjenta, jednak trzeb rozgraniczyć, że jest to substancja obca dla organizmu inaczej niż kwas hialuronowy. Warto podkreślić, że efekty mogą się utrzymywać od 6 do nawet 12 miesięcy.

Masaż smart lifting, czyli relaksujący sposób na pozbycie się pierwszych oznak starzenia

Dla osób stosunkowo młodych, a więc takich pomiędzy 25, a 35 rokiem życia, u których nie są jeszcze wyraźnie widoczne zmarszczki mimiczne sposobem na poprawę jędrności skóry może być masaż smart lifting. Jest to połączenie drenażu limfatycznego pobudzającego krążenie z masażem japońskim. Dlaczego zmarszczki stają się bardziej widoczne? Przyczyną jest permanentny skurcz mięśni, a taki masaż służy ich rozluźnieniu. Po takim masażu skóra jest bardziej promienna, następuje redukcja obrzęków, poprawa jędrności i owalu twarzy.

Użycie wiązki światła laserowego lub fal akustycznych do redukcji zmarszczek

Niewątpliwie oferta zabiegów medycyny estetycznej w zakresie redukcji zmarszczek i poprawy jędrności skóry jest bardzo duża, dlatego zanim zdecydujesz się na botoks, warto spróbować czegoś innego. Na poprawę ukrwienia i elastyczności, a także spłycenie drobnych zmarszczek wpływają zabiegi upiększające z użyciem wiązki lasera albo fal akustycznych. Obie metody służą podgrzaniu skóry właściwej, co prowadzi do przemian metabolicznych i pobudzenia produkcji elastyny i kolagenu w skórze. Zabiegi z użyciem lasera działają na przebarwienia, a przy okazji oznaki fotostarzenia się skóry, czyli przemiany związane z niekorzystnym działaniem promieniowania UV.

Jest wiele sposobów, by skutecznie pozbyć się zmarszczek. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że ich wypełnienie czy też zniwelowanie najskuteczniejsze jest przy użyciu kwasu hialuronowego lub botoksu. W ten sposób można zniwelować głębsze zmarszczki. W przypadku tych niewielkich warto skorzystać z innych metod pobudzających produkcję kolagenu i elastyny.

Dodaj komentarz