Markowe perfumy damskie – na jakie warto postawić?

perfumy damskie

Odpowiednie dobranie perfum jest pewnego rodzaju sztuką. Inne powinniśmy zastosować podczas wyjścia do pracy, inne podczas wyjścia na miasto ze znajomymi, a jeszcze inne na randkę. Co warto wiedzieć o perfumach? Jak dobrać je adekwatnie do okazji? Podpowiadamy.

Markowe perfumy damskie – co warto o nich wiedzieć?

Co należy wiedzieć o perfumach przed ich zakupem? Przede wszystkim to, że każda kompozycja składa się z trzech nut: głowy, serca oraz bazy. Największy wpływ na naszą decyzję o zakupie perfum ma nuta głowy. Jej zapach jest najintensywniejszy ze wszystkich. To właśnie jego czujemy, kiedy pierwszy raz nałożymy perfumy na skórę. Należy jednak wiedzieć, że szybko się on ulatnia. Zazwyczaj utrzymuje się około godziny.

Kolejną nutą, z której składają się markowe perfumy damskie jest nuta serca. Jest ona najważniejsza ze wszystkich, ponieważ łączy w sobie dwie pozostałe esencje. Uwalnia się ona po około 20 minutach i utrzymuje do 4 godzin. Ostatnią składową jest nuta bazy. Stanowi ona podstawę kompozycji, jednak jest jednocześnie najmniej intensywna. Odpowiada ona za trwałość zapachu i to właśnie pod nią dobierany jest zapach pozostałych nut.

Markowe perfumy damskie – jak dobrać?

Perfumy powinny być dobierane adekwatnie do okazji. Do pracy polecane są perfumy, które stosujemy na co dzień. Charakteryzują się one niezbyt intensywnym zapachem, który utrzymuje się tylko w okolicach ciała. W miejscu pracy bardzo dobrze sprawdzą się zapachy na bazie kwiatów lub przypraw korzennych. Warto jednak dobrać zapach do charakterystyki miejsca. W małych pomieszczeniach należy unikać intensywnych woni.

Randka jest okazją do wykorzystania nieco mocniejszych zapachów. W tym przypadku wskazane będą bardziej intensywne mieszanki niż te stosowane na co dzień czy w pracy. Ich rolą jest pobudzić zmysły. Dobrym pomysłem będzie tutaj użycie mieszanek, które zawierają w sobie piżmo, cynamon, mandarynkę lub wanilię. Szeroki wybór perfum na każdą okazję znaleźć można odwiedzając stronę perfumypremium.pl.

Dodaj komentarz