KOMORA NORMOBARYCZNA EKONSTAL – KOMORA ŻYCIA

KOMORA NORMOBARYCZNA EKONSTAL – KOMORA ŻYCIA

Niektórzy troszcząc się o zdrowie wybierają się do komór normobarycznych, bo w nich rany goją się szybciej, proces starzenia diametralnie zwalnia oraz zwiększa się produkcja ilości komórek macierzystych wykorzystywanych w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. W Polsce dostępne są już certyfikowane komory, dzięki którym korzystanie z atutów normobarii odbywa się w komfortowych i profesjonalnych warunkach. Dotleń swoje komórki i oddychaj pełną piersią w komorach normobarycznych grupy Ekonstal.

CZYM JEST KOMORA NORMOBARYCZNA?

Komora normobaryczna pomaga znacząco zwiększyć poziom tlenu w organizmie. Jest pomieszczeniem ciśnieniowym składającym się z dwóch części. Pierwsza to śluza, w której ciśnienie wynosi 1000 hPa, druga jest zaś głównym pomieszczeniem komory. Panuje tam stałe ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla. Dzięki połączeniu wysokiego ciśnienia i dwutlenku węgla komórki organizmu człowieka przyswajają większą ilość tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym. W komorze oddycha się idealnie czystym powietrzem o podwyższonej zawartości tlenu – od 32% do 40%. Stężenie dwutlenku węgla wynosi natomiast od 0,7% do 1,3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz poziom dwutlenku węgla to zaledwie 0,03%. W komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest o cząsteczkowy wodór, którego jest od 10 do 20 tysięcy razy więcej poza nią. Dzięki niemu spowalniany jest podział komórek, który wydłuża ich życie. Co ważne, jest bardzo skutecznym antyoksydantem, który eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek.

POODDYCHAJ POWIETRZEM, NA JAKIE ZASŁUGUJESZ

Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii szeroko zalecanej przez lekarzy. Warunki, w których dzisiaj żyjemy, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczone powietrze i zły stosunek tlenu, dwutlenku węgla, azotu i wodoru w powietrzu mają ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, mimo że na co dzień tego nie odczuwamy. Codziennie wszelkie media ostrzegają przed tragiczną jakością powietrza do takiego stopnia, że naukowcy zalecają pozostanie w mieszkaniach zamiast wychodzenia na (nie)świeże powietrze. W komorach grupy Ekonstal powietrze jest idealnie czyste, bez żadnego pyłu i metali ciężkich. Oprócz samej czystości, w komorze jego mieszanka jest tak dobrana, aby organizm absorbował najwięcej tlenu przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i możliwości przebywania w środku bez ograniczeń. Głównym celem sesji w komorze normobarycznej jest odpowiednie dotlenienie komórek i dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek naszego organizmu, co ograniczane jest przez powietrze, którym oddychamy na co dzień. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr Hab. Małgorzatę Tafil-Klawe z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu grupy Ekonstal już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.

W PEŁNI BEZPIECZNE Z SZEROKIM WACHLARZEM KORZYŚCI

Ważne jest, aby z terapii normobarycznej korzystać w sprawdzonym, certyfikowanym urządzeniu. Komory Normobaric w Łodzi, Normobarica w Dąbrowie Górniczej, Lifechamber we Wrocławiu, Normobarica Górki w Wiślicy, Normobaria w Pionkach, Normobaric Room w Osielsku, Normobaria Busko w Busku Zdroju i Normolife w Konstancinie produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców. Wkrótce działalność rozpoczną także Normobaric Clinic w Gdańsku i Normobaric life w Wysokiem (niedaleko Lublina). Wszystkie wymienione komory posiadają też znak CE, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia.

 Terapia tlenowa w naszych komorach niesie za sobą wachlarz korzyści dzięki możliwości dotleniania organizmu na poziomie komórkowym. Szczególnie zapraszamy osoby, które zmagają się z migreną, bólami kręgosłupa, zapaleniami stawów, mają autyzm czy walczą z nowotworem. Komory mogą być również rehabilitacją kardiologiczną, neurologiczną i onkologiczną – podkreśla Piotr Chrzanowski, przedstawiciel grupy Ekonstal.

Dodaj komentarz