Jaka karma dla kociąt jest najlepsza?

karma dla kota

Na rynku karm dla zwierząt znajdziemy wiele kategorii żywności o specjalnym przeznaczeniu. Karma dla kota Junior jest produktem skomponowanym z myślą o małych kociętach, zawierającym odpowiednio zbilansowany zestaw składników odżywczych i mikroelementów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju organizmu młodego zwierzęcia, zwłaszcza na wczesnym etapie jego rozwoju. W tej kategorii produktów największą popularnością cieszą się karmy mokre. Co je wyróżnia?

Karma o zwiększonej zawartości białka

Młode organizmy kociąt potrzebują stałego dostępu do dużej ilości zwierzęcego białka. To podstawowy budulec, dzięki któremu mogą rosnąć i rozwijać się we właściwym tempie. Im lepszej jakości białko im dostarczymy, tym lepszych efektów możemy oczekiwać. Wysokobiałkowa karma dla kota Junior zapewnia młodemu zwierzęciu odpowiednią ilość materiału potrzebnego do budowy mięśni i organów wewnętrznych. Gdy białko ma dobrą jakość, jego źródłem jest mięso z indyka lub ryb, takich jak dorsz, wówczas jest ono dobrze przyswajane przez organizm zwierzęcia i niemal w pełni wykorzystywane. W tanich karmach białko pochodzi z różnych źródeł, niekiedy jest również pochodzenia roślinnego. Niestety roślinne białko dla kotów jest w zasadzie bezwartościowe. W dobrych karmach dla kociąt źródłem białka jest niemal wyłącznie mięso, ewentualnie podroby zwierzęce.

Mokre karmy dla młodych kotów z wielkim apetytem

Małe kocięta są niezwykle ruchliwe, w związku z czym podawane im karmy powinny zawierać nie tylko dużą ilość dobrej jakości białka odzwierzęcego, ale i wartościowego tłuszczu. Zwiększone zapotrzebowanie energetyczne małych kociąt nie powinno być jednak przyzwoleniem do przekramiania zwierząt. Rozwiązaniem problemu są mokre karmy dla małych kotów, które mają mniejszą gęstość kaloryczną niż karmy suche. Stosując tego typu produkty, zapewniamy młodemu zwierzęciu dostęp do wszystkich niezbędnych dla jego rozwoju składników odżywczych i mikroelementów, ale nie ryzykujemy niekontrolowanego wzrostu masy jego ciała. Pełnoporcjowa, mokra karma dla kota Junior spełnia wszystkie potrzeby żywieniowe zwierzęcia, dodatkowo dostarcza mu wodę, chroniąc przed chorobami nerek.

W sprzedaży znajduje się wiele specjalnych karm dla kotów juniorów. Najlepsze z nich to produkty bazujące wyłącznie na produktach pochodzenia odzwierzęcego, ewentualnie z niewielkim dodatkiem witamin, minerałów, warzyw i ziół wpływających na poprawę właściwości smakowych. W szczególności poleca się wybór karm mokrych, które mają mniejszą gęstość kaloryczną, chronią przed otyłością i schorzeniami nerek.

Dodaj komentarz