Jak wykonywany jest zabieg dermapen?

zabieg dermapen

Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejsza. Do gabinetów lekarzy medycyny estetycznej zgłaszają się zarówno panowie, jak i panie. Wymusza to nieustanny rozwój tej gałęzi medycyny. Wraz z jej rozwojem pojawiają się nowe rozwiązania, które wpływają na poprawę wyglądu. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest technologia dermapen. Na czym polega?

Czym jest dermapen?

Dermapen w Katowicach to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który jest oparty na użyciu automatycznego urządzenia. Za jego pomocą skóra jest nakłuwana pulsującymi igłami. Zabieg umożliwia wprowadzenie w głębokie warstwy skóry substancji czynnych. Sterylność zabiegu gwarantują wymienne igły. Jest to zabieg bardzo precyzyjny, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczoną osobę. To zabieg bardzo efektywny, dzięki możliwości wprowadzenia substancji czynnych w skórę. Jednocześnie jest to zabieg komfortowy dla pacjenta. Nie jest to zabieg zbytnio inwazyjny, co powoduje, że pacjent szybko wraca do swoich codziennych obowiązków. Ryzyko powikłań jest minimalne.

Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są rozstępu, blizny, ale również zmarszczki i zwiotczała skóra.

Jak wygląda zabieg Dermapen?

Zabieg wykonywany jest specjalnym urządzeniem, które wyposażone jest w specjalne cienkie igły. Wykonane są z materiału, z którego wykonywane są narzędzia chirurgiczne, dlatego też nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznych. Zabieg wykonywany jest w celu usunięcia blizn potrądzikowych, powiększanie ust w Katowicach, usuwania rozstępów, a także cellulitu. Dzięki mnogości igieł duża ilość substancji czynnej  jest wprowadzana w głębokie warstwy skóry.

Przed zabiegiem skóra musi zostać odpowiednie i dokładnie oczyszczona ze wszelkich zanieczyszczeń, a także nałożonych na nią preparatów. Następnie lekarz nakłada, na wybrany fragment ciała, maść znieczulającą. Po 30 minutach przystępuje do nakłuwania wyznaczonego miejsca. Igły powodują powstanie mikrourazów, co zmusza skórę do produkowania zwiększonej ilości kolagenu, a to przyczynia się do regeneracji skóry i jej ujędrnienia.

Dodaj komentarz