Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

pierscionek

Pierścionki zaręczynowe są wspaniałym symbolem szczęścia i chęci wspólnego życia. To nieodłączna część zaręczyn i swojego rodzaju obietnica. Tego typu element biżuterii jest najczęściej zdobiony drogocennymi kamieniami. Stanowi nie tylko pamiątkę, ale także sygnał dla otoczenia kobiety, że zamierza ona wyjść za mąż. Warto więc poświęcić czas na znalezienie idealnego pierścionka.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka zaręczynowego?

Pierścionek zaręczynowy jest często noszony obok obrączki i może stanowić z nią spójną całość. Szczególnie popularne są ozdoby z brylantami przybierające niezwykłe kształty i posiadające rozmaite zdobienia. Przykuwają one uwagę do zgrabnych dłoni. Mogą je zdobić np. znane symbole, takie jak serduszka, bądź połączenia barwnych kruszców. Kamienie charakteryzują się oryginalnymi sposobami mocowania. Nie wszyscy są zwolennikami bogato zdobionych pierścionków zaręczynowych, jednak również minimalistyczne warianty prezentują się efektownie. Podczas wyboru warto kierować się gustem przyszłej narzeczonej i jej ulubionymi motywami. Złote ozdoby z kamieniami szlachetnymi stanowią ponadczasowy i oryginalny wybór. Są one symbolem miłości i utrzymują swój wygląd przez długi czas.

Złote pierścionki zaręczynowe

Każdy pierścionek zaręczynowy wyróżnia się niepowtarzalnym designem. Złote modele występują zarówno w minimalistycznych, jak i bogato zdobionych wariantach. Przybierają różne kształty, spotyka się wśród nich oryginalne motywy, wykończenia i proporcje. Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe z klasycznego żółtego kruszcu, lecz warto zwrócić uwagę też na białe i różowe złoto. Ozdoby w tym kolorze łączą się z kamieniami szlachetnymi. Uniwersalny wybór stanowią klasyczne lub czarne brylanty oraz niezwykle trwały topaz. Spojrzenia będą przykuwały lśniące cyrkonie. Wybierając złoty pierścionek należy zwrócić uwagę na próbę kruszcu – powinna to być próba 585.

Motywy na pierścionkach zaręczynowych

Pierścionek zaręczynowy może przybierać różne oryginalne kształty, występują na nim też ciekawe motywy. Nikomu nie trzeba przedstawiać np. klasycznego symbolu serca. Popularnością cieszy się też znak nieskończoności, który mówi o trwałości uczucia. Do innych, mniej rozpowszechnionych propozycji, należy motyw zmysłowej róży. Panowie chcący kupić idealny pierścionek dla ukochanej powinni zwrócić uwagę na biżuterię, jaką nosi ona na co dzień. Pomoże im to w wybraniu najlepszego koloru i motywu. Uwzględnienie preferencji kobiety będzie dla niej miłym i wzruszającym gestem.

Dodaj komentarz