Domowy peeling do ciała – jakiemu warto dać szansę?

peeling

Sezon letni sprzyja wysuszaniu się naskórka. Opalanie czy kąpiele w morzu mogą podrażnić skórę, a aby przywrócić jej właściwy poziom nawilżenia, często nie wystarczy jedynie balsam. Na początku warto delikatnie ją złuszczyć, aby substancje aktywne miały szanse realnie wpłynąć na kondycję naskórka. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się domowy peeling do ciała. Jakie są najlepsze? Podpowiadamy.

Jak działa domowy peeling do ciała?

Domowy peeling do ciała nie różni się działaniem od produktów, które możemy dostać w drogeriach. Dogłębnie regenerują skórę i złuszczają martwy naskórek. Dzięki temu zdecydowanie ujędrniają ciało i rozjaśniają ewentualne przebarwienia. Niektóre z nich mają także właściwości pobudzające krążenie mikrokomórkowe. W wyniku takich zabiegach skóra będzie lepiej przyswajała witaminy i minerały, które występują w odżywczych balsamach.

Można je także stosować na twarz. Skutecznie usuwają nadmiar sebum i odblokowują ujścia gruczołów łojowych. Dzięki temu nawilżające kremy czy serum lepiej się wchłaniają. Naturalny cykl regeneracji naskórka trwa około 4 tygodnie. Peelingi pozwalają przyspieszyć ten proces, ograniczając pracę bariery ochronnej do odnowy tylko żywego naskórka.

Taki zabieg wystarczy wykonywać raz w tygodniu, aby szybko zauważyć widoczną poprawę kondycji skóry. Jeśli jednak borykamy się z przetłuszczającą się cerą można stosować nawet dwa zabiegi tygodniowo. Lepiej jest wykonywać je wieczorem, bo w trakcie naszego snu skóra ma największą zdolność regeneracyjną. Nałożony bezpośrednio po zabiegu krem silnie nawilży i odżywi głębokie partie skóry.

Przepisy na domowe peelingi do ciała

Jednym z najpopularniejszych peelingów domowych jest ten z dodatkiem kawy. Drobinki nie tylko świetnie usuwają martwy naskórek i świetnie masują. Zawarta w kawie kofeina pobudza również skórę do intensywnej regeneracji. Zmniejsza się widoczność porów, a także ochrania skórę przed działaniem wolnych rodników. Kawy możesz użyć zarówno do delikatnego peelingu twarzy, jak i masy peelingującej do ciała.

Z kolei masa cukrowa jest tania i prosta w przygotowaniu. Duże drobiny cukru świetnie poradzą sobie z pielęgnacją mocno przesuszonej i pozbawionej jędrności naskórka. Najlepiej jest używać wersji trzcinowej, która dodatkowo koi i nawilża, a także regeneruje podrażnione miejsca. Jeśli użyjemy go do pielęgnacji twarzy idealnie wygładzi cerę, zadziała bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. Stosowany regularnie świetnie ujędrni i uelastyczni skórę, a także odblokuje gruczoły łojowe i zadziała oczyszczająco na pory.

Dodaj komentarz