Depilacja laserowa – dlaczego warto?

depilacja laserowa dlaczego warto

Depilacja laserowa w przeciwieństwie do wosku, kremu czy maszynki zapewnia komfort gładkiej skóry przez cały czas. Zapobiega też podrażnieniom skóry i wrastaniu włosków. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą usuwanie owłosienia laserem? Przedstawiamy największe zalety tego zabiegu.

Wygodna i zdrowa alternatywa dla tradycyjnych metod usuwania owłosienia

Depilacja laserowa polega na przegrzewaniu całych włosków wraz z mieszkami, dzięki czemu tracą one zdolność do odrastania w przyszłości. Jest to najskuteczniejsza znana obecnie na rynku metoda pozbywania się owłosienia. Chociaż zabieg nie zawsze jest komfortowy, a do uzyskania optymalnych efektów potrzebnych jest kilka powtórzeń, to w rezultacie uwalnia od konieczności ciągłego dbania o gładką skórę. Wysoka skuteczność epilacji laserowej wynika z tego, że działa bliżej korzenia włoska niż inne popularne metody. Trwałe uszkodzenie mieszka włosowego sprawia, że włos nie jest w stanie się odbudować.

Laser do depilacji usuwa włosy nieodwracalnie, a więc zapobiega też ich wrastaniu, czego niestety nie mogą zapewnić inne metody depilacji, zwłaszcza te, polegające na wyrywaniu włosków. Wrastające włosy są nie tylko nieestetyczne, ale też mogą przerodzić się w groźne stany zapalne skóry, wymagające długotrwałego, dermatologicznego leczenia. Depilacja laserowa jest zabiegiem polecanym przez lekarzy w przypadku dolegliwości nazywanej hirsutyzmem – jest to nadmierne owłosienie typu męskiego, występujące u kobiet.

Jak działa laser do depilacji?

Laserowe usuwanie owłosienia polega na wychwytywaniu melaniny, czyli ciemnego pigmentu występującego we włosach. Najwięcej znajduje się go w ciemnych włosach, dlatego epilację poleca się przede wszystkim brunetkom i szatynkom – mogą one zdecydować się na zabiegi z użyciem popularnego, diodowego lasera do depilacji Vectus, dostępnego w katowickiej Klinice Miracki. Osoby o jasnych, rudych, a nawet siwych włosach również mogą poddać się skutecznej depilacji laserowej, ale przy pomocy innych urządzeń. Laser, który umożliwia efektywne usuwanie włosków zawierających mniej melaniny to Thunder MT, również dostępny w Klinice Miracki. Dysponuje on większą rozpiętością fali laserowej, dlatego może wychwytywać nawet najjaśniejsze i najcieńsze włoski.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia i estetyki skóry:

  • Seria zabiegów umożliwia usunięcie około 95% włosków z danego obszaru na zawsze. Ewentualne, pojedyncze włoski, które mogą po pewnym czasie się pojawić, usuwa się podczas tzw. zabiegów przypominających, które wykonuje się z częstotliwością co 1-2 lata.
  • Dzięki nowoczesnej technologii z zabiegu depilacji laserowej mogą skorzystać również osoby o jasnych włosach, a nie jak do tej pory, tylko brunetki i szatynki. Nowoczesne lasery do depilacji sprawdzają się również u osób o ciemnej karnacji.
  • Niskie koszty – jeśli podsumujesz środki finansowe, jakie musisz wydać na maszynki jednorazowe, pianki, żele, kremy, woski i inne specyfiki, które wykorzystujesz do pozbywania się włosków w domu – w dłuższej perspektywie wydasz dużo więcej, niż za całą serię zabiegów depilacji laserowej, która umożliwi pozbycie się włosków na zawsze.
  • Oszczędność czasu – po wykonaniu serii zabiegów epilacji nie musisz się już zajmować samodzielnym usuwanie owłosienia. Niektóre zabiegi, na przykład golenie maszynką, trzeba wykonywać nawet codziennie, aby podtrzymać efekt permanentnie gładkiej skóry. Laserowa depilacja zwalnia Cię z tego obowiązku.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz