Cellulogia – czym jest i kiedy warto ją wykonać?

zabieg na cellulit

Cellulogia to jeden z najskuteczniejszych zabiegów pozwalających zredukować, a nawet całkowicie pozbyć się problemu cellulitu. Wykonuje się go w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Co warto o nim wiedzieć i kiedy warto się na niego zdecydować? Podpowiadamy.

Czym jest cellulogia?

Cellulogia w Białymstoku to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej, który jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się uciążliwego cellulitu. Polega on na wykonywaniu masażu za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza regulowany poziom ciśnienia.

Zaletą cellulogii jest to, że pacjent w trakcie zabiegu nie odczuwa bólu. Urządzenie może co najwyżej wywoływać pewien dyskomfort. Sam masaż jest bardzo precyzyjny, więc w przypadku miejscowego cellulitu trwa najczęściej około pół godziny. Może być jednak dłuższy jeśli dotyczy kilku partii ciała.

Zabieg wspomaga naturalne procesy regeneracyjne, które zachodzą w organizmie. Sam masaż przyczynia się także do wytwarzania tak zwanych „hormonów szczęścia”. Dzięki czemu pacjentka czuje się odprężona i zrelaksowana. Następuje także redukcja napięcia i stresu.

Dla kogo cellulogia?

Cellulogia to zabieg zalecany dla kobiet, które borykają się z problemem cellulitu oraz chcą skutecznie i bezboleśnie go pozbyć. Osiągnięcie szczupłej i wymodelowanej sylwetki jest obecnie możliwe przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii. Taki zabieg można zamówić na przykład w centrum modelowania twarzy i ciała Uroda.

Zabieg cellulogii pozwala także pobudzić krążenie krwi oraz w znacznym stopniu redukuje różnego rodzaju obrzęki. Wygładza nieestetyczne blizny i rozstępy, które pojawiają się z wiekiem. Może także okazać się niezwykle skuteczny w przypadku walki z powracającym uczuciem „ciężkich nóg”.

Z cellulogii korzystają kobiety, które efektywnie walczą z otyłością. Zabieg wspomaga procesy odchudzania i ma wpływ na widoczną redukcję otyłości. Następuje ujędrnienie skóry i dostrzegalne wymodelowanie sylwetki. Świetnie sprawdza się więc w trakcie nowej diety, jak i po jej zakończeniu.

Dodaj komentarz