Co czytać jesienią?

co czytac jesienia

Pytanie o to, co czytać jesienią, pojawia się stosunkowo często. Literatura obyczajowa wydaje się znakomitym wyborem, a prawdziwe odrodzenie tej, którą piszą Polki i dla Polek to szczególnie dobra wiadomość dla miłośniczek dobrej lektury. Od czego jednak zacząć? Nie ma jednego poradnika, który kategorycznie określałby jedne pozycje mianem wartościowych, a inne, mianem takich, których lepiej jest unikać. Może więc sięgać po książki kierując się własnym aktualnym nastrojem?

Kontynuacja bestsellera Bianki Lipińskiej: Ten dzień. Kontynuacja bestsellera 365 dni (https://tantis.pl/ten-dzien-kontynuacja-bestsellera-365-p830714.html).

Książki, które bawią

Gdy codzienne życie nas nie rozpieszcza, a jesienna pogoda nie zachęca do jakiejkolwiek aktywności, dobra książka może okazać się znakomitym sposobem na poprawę humoru. Co więcej, nie musi wcale dostarczać nam powodów do bezmyślnego śmiechu albo ponurego śmiechu przez łzy. Polskie powieści obyczajowe dają wiele dobrego humoru, radości oraz entuzjazmu. Bawią, a jednocześnie motywują do działania, a ponieważ nie robią tego w łopatologiczny, nachalny sposób, obcowanie z nimi jest bardzo miłym, pozytywnym doświadczeniem.

Zobacz także: https://tantis.pl/ten-dzien-kontynuacja-bestsellera-365-p830714.html

Królową takich powieści niezmiennie pozostaje Katarzyna Grochola, niezwykle optymistyczna, a jednocześnie posiadająca ogromny dystans tak do świata, jak i do swoich bohaterek. Wykreowane przez nią postacie często zachowują się schematycznie i trudno nie odnieść wrażenia, że potrafią być nieodpowiedzialne. Same jednak wydają się dostrzegać niedociągnięcia związane ze swoim zachowaniem, puszczają oko do czytelników i zdają się pytać ich o to, czy są świadomi tego, jak bardzo niedoskonałym tworom towarzyszą.

Pełne śmiechu i radości są też mądre książki Moniki Szwai, nieodżałowanej piewczyni mądrych kobiet, które biorą życie w swoje ręce oraz Szczecina, w którym można zakochać się bez pamięci nawet pomimo tego, że niewiele ma w sobie z romantycznego miasta z Rynkiem i starymi kamienicami. Tu także śmiech nie jest pusty. Zwykle jest też dobrotliwy, bo nawet śmiejąc się nieco z niepowodzeń bohaterek, z całego serca życzymy im szczęścia.

Książki, które opowiadają historie

Ałbena Grabowska to autorka wyjątkowa, potrafi bowiem pisać o rzeczach ważnych nie tylko z wrażliwością, ale również z pewnym dystansem. Obecnie cieszy się popularnością przede wszystkim dlatego, że ciepło przyjęto filmową adaptację jej powieści historycznej „Stulecie Winnych”. Warto jednak sięgnąć po jej książki nawet, jeśli serial wydał się nam nieco pompatyczny, a żaden bohater nie skradł naszego serca. Klimat książek Grabowskiej jest nie do odtworzenia, a historie opowiadają się w nich same.

Szukasz dobrej literatury erotycznej? Odwiedź: tantis.pl

Dodaj komentarz